Foto: MetLife

Maaeluministeerium tahab lubada veokoerte pidamist vaid kahe meetri pikkuse keti otsas, mis tähendab, et veokoerte liikumisala suurus saab olema enam kui poole väiksem täna kehtivast minimaalsest liikumisalast.  Selle ala sisse peab mahtuma koerale varjumiseks mõeldud kuut, toidu- ja jooginõud ning samal territooriumil tuleb õiendada ka oma loomulikud hädad. Kavandatav muudatus ei ole kooskõlas kehtiva loomakaitseseadusega ega rahvusvaheliste õigusaktidega ning igal juhul muudab veokoerana peetavate ketikoerte elutingimused praegusest halvemaks.

Loomakaitseorganisatsioonid ja isegi veokoerteühendused on selle vastu. Tänase seisukohaga on julma eelnõu vastu andnud oma allkirja ka 10281 inimest. Kui sa seda mingil põhjusel veel teinud ei ole, siis tänase päeva lõpuni saad seda teha SIIN

Maaeluminister on kutsunud eelnõu arutluseks kokku 7.märtsil algava ümaralaua, kuid paraku pole kutset saanud nii mõnedki ühingud, mis selle vastu on. Loomakaitsjatel on tekkinud põhjendatud kahtlus, et vaid mõnede kommertsveokoerte esindajate huve esindav eelnõu surutakse vaatamata vastuseisule läbi.

Seotud lood: