NB! Turvalisuse kaalutlustel me ei maini kohti ega nimesid, sest muidu seame ohtu ka kõik edasised abioperatsioonid nii loomadele kui inimestele.
 Kaks nädalat tagasi käivitasime tegevused, et viia suur kogus loomatoitu otse Ukraina varjupaikadesse.
Väga pöörased kaks nädalat kulmineerus täna hommikul, kui saime teate, et rekka toiduga jõudis varjupaika. Jooksime võidu ajaga, sest iga järgmine tund võis tuua uudise, et varjupaigani enam kuidagi ei pääse.

Viimased paar päeva ei julgenud hingata ka, iga närvirakk oli pingul. Eile õhtul ei suutnud enam muud mõelda, kui seda, et meie siit rohkem enam midagi teha ei saa ja kaup on teel.
Kõik edasise andsime toitu viiva imetlusväärse rekkajuhi ja Kõigevägevama hoolde.

 Uskumatu organiseerimine, kümned telefonikõned nii Leedu kui Ukraina poolega, lisaks Eestis tehtav suhtlemine.
 Juba suhteliselt sõja alguses oli selge, et suuri varjupaikasid koos tuhandete loomadega ei suuda keegi evakueerida.

Ainus võimalus neid aidata on koha peal. Mitmetele kandsime raha, kuid siiani pole kindlad, kas nad seda ka päriselt kasutada saavad.

 Kahele varjupaigale kandsime kokku 8000 eurot. Lisaks 2000 eurot loomatoidutehasele abivajajate jaoks, kes otse nende poole pöörduvad. Mitmed varjupiagad pole meile kahjuks vastanud.
   Kormatech tehasega Lvivis õnnestus sõlmida ka koostööleping, mille alusel ostsime neilt 17 000 euro eest ligi 20 tonni koera- ja kassitoitu, mille varjupaika saatsime.

Selle varjupaiga üle 4000 hoolealuse mõnda aega nälga kannatama ei pea.

 Oleme teie abiga korjanud ka Eestis juba kokku rekkatäie toitu ja vahendeid. Appi lubas tulla ka Magnum Veterinaaria, kes annetab omalt poolt lisaks mõned tonnid toitu.
 Otsustasime, et ei vii seda toitu kuskile telgi alla ootama, vaid viime kohale otse abivajajateni ning järgmisena sellega ka tegelema hakkame. Selgitame välja, kuhu ja kellele ning saadame teele.
   Eestis oleme aidanud mitmete sõjapõgenike loomi nii toidu ja tarvikutega kui tasunud ka arstiabi eest. Loomulikult jätkame sellega ka edaspidi.

 See kõik poleks võimalik teieta. Tänusõnadest tundub vähe ja tahaks igaühte kallistada, kes on oma panuse Ukraina loomade heaks andnud.

   Kokku on annetatud juba USKUMATU SUMMA EHK VEIDI ÜLE 71 000 EURO.
 Ukraina loomade abistamisega seonduv on meid kokku viinud imeliste inimestega erinevates riikides. Me ei julge mainida isikute nimesid, sest see pole kahjuks ka meie riigis enam turvaline. Kõiki oleme tänanud isiklikult ja jääme tänama ilmselt elu lõpuni.
 Kas te kujutate ette, et Ukrainas leidub autojuhte, kes reaalselt sõidavadki lahingutsooni ja riskivad oma eluga, et teisi aidata?

   Eriline koht nii meie kui kõigi abivajavaye loomade ja nendega tegelevate inimeste südames kuulub MTÜ Slava Ukraini / NGO Slava Ukraini inimestele. Ilma teieta poleks me leidnud ei transporti ega saanud ka toitu varjupaika, mis asub väga ohtlikus piirkonnas, kus reaalselt pommitatakse iga päev. Me ei tea, kuidas te seda teete, kuid see, mida te teete on lihtsalt ime.
 Homme on uus päev ja alustame uusi päästmisoperatsioone, kuid täna oleme südames siiralt tänulikud kõigi uute tutvuste eest ja uute õppetundide eest, millest peamine on see, et lootust kaotada ei tohi. Uskuda imedesse tuleb iga päev.

Iga meie päev, mil me hommikul saame avada silmad, hingata värsket õhku oma kodus ilma õhusireenide ja pommipaukudeta, on IME. Me ei tohi seda unustada ja ei tohi ka unustada, et meie elus toimuva ime eest võitlevad ja kannatavad praegu Ukraina inimesed. Meie kohus on aidata neil kuidagi selles õuduses hakkama saada.
 Jätkame annetuste kogumist nii kaua, kui kaua Ukraina loomad seda vajavad. Saame aru, et mingil hetkel jõud raugeb ja lõputult inimesed toetada ei jaksa, kuid iga pisikegi summa on abiks. Paljudest pisikestest saab suur ja saame aidata neid, kes ennast ise praegu aidata ei saa.

  Viimased 18 päeva pole süda enam punane, vaid sinine ja kollane. Slava Ukraini!

 Selgitus “Ukraina loomadele”
Eestimaa Loomakaitse Liit
EE642200221073502589
Meie täname!