21. sajandi Venemaa Noa laev on tank. Siberi päästjad sõidavad tänavatel soomusmasina pardal, otsides Irkutski piirkonda tabanud üleujutustes ellujäänuid. Laialdaselt jagatud videotes on näha, kuidas päästjad navigeerivad amfiibse soomustatud luureautoga vetes ning püüavad kinni hävinud majade ja rusude otsas istuvaid loomi.

“Sõiduk kasutas rattaid seal, kus see oli madal, ja hõljus seal, kus vesi üle 2 meetri kõrge,” ütles Irkutskis asuva K-9 koerte varjupaiga juht Vjatšeslav Slavin pühapäeval riiklikule uudisteagentuurile TASS. Välismaale vahendas uudist The Moscow Times.

Päästeametnike hinnangul päästeti pühapäeval kohalike võimude antud sõiduki ja kahe paadi abil 100 koera, kassi, kana ja siga. Slavin ütles, et ka üks lehm pukseeriti ohutusse kohta ja sai peremehega kokku.

“Me ei tee täpset loendust, meil pole aega,” ütles Slavin enne teisipäevasele päästeoperatsiooni teisele päevale teele asumist.

Loomadele, kelle elu ohus polnud, jäeti süüa. Päästjad tõid loomad tagasi Irkutskisse, kus hakati neid omanikega kokku viima, vahendas TASS Slavini sõnu.

Kulus 45 000 rubla (700 dollarit) K-9 omanduses oleva amfiibsõiduki saatmine Irkutskist Tulunisse, linna, mis kandis hävingu kõige suuremat koormust.

Päästeametnike sõnul on tõsistes üleujutustes hukkunud 20 inimest. Kuus inimest on väidetavalt endiselt teadmata kadunud. Haiglates on ravil olnud üle 1300 inimese, teatas Venemaa hädaolukordade ministeerium. Üleujutuse põhjustasid rängad vihmasajud, mille tõttu jõgi paisus üle kallaste, teatas riigitelevisioon.