Foto: Mike Pitts, BBC.

Põhja-Brasiilias võeti politseireidi käigus vahi alla papagoi. Kohaliku meedia meedia teatel olid Vila Irmã Dulce kommuuni narkojõugu liikmed treeninud papagoid, et too neid politsei tuleku eest hoiataks. Politseid märgates hüüdis papagoi fraasi: “Ema, politsei tuleb!” Papagoi, kelle nime ei ole seni avalikustatud, võeti vahi alla esmaspäeva pärastlõunal, kui korrakaitsjad korraldasid kohaliku paarikese kodus läbiotsimise.

“Teda on ilmselt just selle eesmärgiga treenitud,” arvas üks operatsiooniga seotud politseinik tiivulise kriminaali kohta. “Niipea, kui ta meid nägi, pistis ta karjuma.”

Brasiilia ajakirjanik kohtus vangistatud papagoiga juba järgmisel päeval. Tema kirjeldas lindu kui “äärmiselt kuulekat” olevust. Ometi oli vahi alla võtmine linnu häälepaelad sulgenud, sest sellest ajast saati polnud ta sõnagi kostnud.

“Mitte ainsatki sõna – täiesti vait,” raporteeris ta.

Kohalik veterinaar Alexandre Clark kinnitas pressile, et papagoi ei ole ametivõimudega koostööle asunud: “Väga paljud ametnikud on teda vaatamas käinud, kuid ta pole seni sõnagi öelnud.”

Brasiilia meediakanal Globo teatas, et narkoärikast papagoi on kohaliku loomaaia hoolde antud, kus ta mõned kuud kosuma peab. Seejärel lastakse ta vabasse loodusesse.

Kõnealune papagoi on järjekordne sissekanne loomadest, keda Brasiilia narkokaubitsejad oma äris kasutanud on. Näiteks aastal 2008 konfiskeerisid võimud Rio de Janeiros kaks väikest alligaatorit, kellele söödeti narkojõugu rivaalide surnukehasid. Hiljem lükati see väide ümber, kuna alligaatorid polevat surnukehade vastu huvi üles näidanud.

Allikas: The Guardian