Ameerika ühendriikides, Alabama osariigi loomade varjupaigas juhtus traagiline õnnetus, kui oma puuridest murdsid välja kaks pitbulli tõugu koera. Nad murdsid sisse kasside hoiualale ja murdsid maha 29 kassi. Dothani loomade varjupaiga töötajad avastasid võika veretöö neljapäeva hommikul tööle saabudes.

Varjupaiga juhataja Bill Banks sõnas telekanalile WTVY, et esialgsetel andmetel õnnestus koertel oma aedikust põgeneda. Seejärel asusid nad lõhkuma ja kangutama kasside hoiuala eraldanud piirdeaeda, mis viimaks järgi andis. Linnapea Mark Saliba sõnas tõotas CNN-ile, et intsidenti uuritakse täie tõsidusega.

“Kahjuks on tihtipeale nii, et just traagilised sündmused sunnivad meid rohkem süvenema ja jõulisemalt sekkuma,” sõnas ta. “See on kindlasti üks neist sündmustest.”

“Me kõik oleme väga jahmunud ja õnnetud, et selline traagiline õnnetus aset leidis,”; sõnas Saliba. “Meie varjupaigas elavate loomade heaolu ja ohutus on meie kõige kõrgem prioriteet.”

Võimud kommenteerisid kohalikule meediale, et koerad püüti peale intsidenti uuesti kinni, kuid ei soostunud avaldama loomade edasist saatust.

Kohalikud elanikud on sotsiaalmeedias tõstatanud tõsise pahameeletormi, paljud neist nõuavad ranget uurimist varjupaiga tingimuste ja ohutuse kohta.

 

Allikas: The Independent