Fotod ja video: Loomapäästegrupp/Pomeranian Kleopatra

Läänerindel muutusteta ehk kääbusspits Kleopatral on kord parem, siis jälle kehvem. Margi-nimelisel yorkiel näis eilne veidi parem päev olevat. Loomade Kiirabi kliinikus on need kaks koerakest praegu erilise valve all.
Ukrainast pärit Mark teeb imetillukesi edusamme, aga tema ravi kestab vähemalt kuni 8 kuud. Nii mulle loomaarst dr. Anu Poopuu ette kandis. Kui üleeile oli ta lihtsalt lamav “sült”, kes isegi silmi lahti ei suutnud hoida, siis eile vaatas juba teraselt otsa, lamas kõhuli ja andis selgelt märku, et talle ei meeldi kui mingid võõrad tüübid silitama tulevad.
Yorkie Mark

Kuigi ma lubasin, et esialgu Venemaalt pärit pomeranianile nime ei pane, siis tegelikult on tal ju nimi täitsa olemas – Kleopatra. Las nii jääbki – vägev naine ajaloost ja ehk annab tema jõud ka elunatukese eest võitlevale koerakesele rammu juurde.

Rangesse karantiini paigutatud Kleopatra suurim mure on praegu veresuhkur paika saada – see langeb nii madalale ja siis on pekkis ka. Kes kokku puutunud, teavad, mida see tähendab. Helgematel momentidel puterdab ta juba nii palju ringi, et veeni torgatud nõelad ja voolikud kaovad, kus seda ja teist. Laste värk. Omaette kunsttükk on mõistagi seda va nõela imetillukesse veeni üleüldse saada, aga seni on arstid kuidagi hakkama saanud. Ilmselt luup võetakse abiks. Vähemalt minu nägemise puhul muudmoodi ei saa.

Margi ravi ei lähe Loomade Kiirabi Kliiniku omanikeringi otsusega niigi palju kannatanud ukrainlastele sentigi maksma. Uskuge, aga see summa on nii-nii karm, et võtaks põlvili iga meil tegutseva ühingu. Kleopatra ravi eest tasub teie abiga Loomapäästegrupp ja tänan kõiki, kes sellesse esmapilgul üsna lootusetusse võitlusesse oma panuse annavad. Hommikul helistasin esimese asjana kliinikusse ja administraator Erika Ounapu sõnul elasid mõlemad kutsad öö kenasti üle. Kohe kui uued arstid on vahetuse üle võtnud, algavad protseduurid. Oi, see ei meeldi neile üldse, aga midagi pole parata. Uus päev ja nende koerte peamine ülesanne on see elusalt õhtusse veeretada. Loodetavasti Issanda, kaasaegse veterinaaria ja teie abiga saame neile selles elu suurimas võitluses toeks olla.

Seotud lugu: Päästkem üks tilluke hing elule tagasi!