Enamasti kestavad Euroopa kodanikualgatused terve aasta. Ent praegu loomade heaolu käsitlevad õigusaktid Euroopa Liidus on läbivaatamisel. See tähendab, et peame allkirjade kogumise lõpetama varem ja seejuures koguma võimalikult palju allkirju, et saaksime neid õigusakte mõjutada! Oma toetusallkirja saab anda kuni 1. märtsini (k.a.). Seega, kui Sa pole veel oma allkirja andnud, siis jõuad veel!

Anna oma toetusallkiri karusnahavaba Euroopa heaks siin!

Kui Sa pole kindel, kas allkirjastasid, siis soovitame uuesti teha. Kuigi ankeet palub panna linnukese väite “Kinnitan, et käesolevas vormis esitatud teave on õige ja et ma ei ole kõnealust algatust varem toetanud.”, siis tegelikult platvorm kontrollib ise, kas oled juba varem allkirjastanud. See tähendab, et kui allkirjastad teist korda, siis Su dubleeriv allkiri kirja ei lähe.

Kuidas Sa veel aidata saaks?

Kui Sa ise oled juba oma toetusallkirja andnud, siis parim viis, kuidas aidata, on kutsuda ka teised allkirjastama. Järgnevalt toome välja mõned artiklitest, mida soovitame jagada, ent kõiki artikleid saab lugeda Loomuse kodulehel.

Soome loomakaitsjad avalikustasid šokeerivad kaadrid karusloomafarmidest

Loomakaitseorganisatsioonid Oikeutta eläimille ja Humane Society International Europe avalikustasid kaadrid, kus on näha, millistes tingimustest loomad karusloomafarmides elavad: paistes ja haiged silmas, vigastatud sabad, deformeerunud jalad.

Kaadrid näitavad ka rebasepoegi, kes söövad oma surnud õdesid-vendasid, ja rebaseid, kellel on selektiivse aretuse tagajärjel tekkinud tohutud nahavoldid, et maksimeerida karusnaha kogust ühe looma kohta. Kaadrid on filmitud 2022. aasta juunist kuni oktoobrini kuues juhuslikult valitud karusloomafarmis Lääne-Soomes Pohjanmaal.

Loe lähemalt ja vaata pilte Soome karusloomafarmidest!

Mis imeloom on naftarebane?

Loomakaitseorganisatsioonid üle Euroopa, sh Loomus, kutsuvad Euroopa Liitu üles keelustama karusloomafarmid terves Euroopa Liidus ning lisaks keelustama karusloomafarmidest pärit loomade karusnaha