Pildil Jane Laumets ja Varjupaikade MTÜ vabatahtlike koordinaator Marika Algpeos

Igal aastal 5. detsembril, rahvusvahelisel vabatahtlike päeval, anname välja aasta vabatahtliku tiitlit. Sel korral pälvisime aasta vabatahtlikuks Jane, kes on Varjupaikade MTÜ loomi abistanud alates 2020. aastast. Nimelt pakub Jane varjupaiga loomadele hoiukodu. Enamasti on tema juurest läbi käinud tänavakassid, kes on olnud inimesega mittesotsiaalsed ja seetõttu on neil varjupaiga keskkonnas keeruline kohaneda.

Jane on paljude kassidega tõelist imet teinud – tema hoole all on mitmest inimpelglikust hirmunud tänavakassist saanud nurruvad seltsilised. Ta on hoidnud nii täiskasvanud kasse kui ka kassipoegi. Jane on suurepärane hoiukodu, sest tal on piisavalt kannatlikkust ja hoolivust, mida on väga oluline ühele hüljatud kassile pakkuda.

Janel on ka enda kass, kes on hoiukodulistega väga leebe ja võtab kõik sõbralikult vastu. Ta on hoiukodu pakkumisel justkui Jane abiline, sest aitab arglikke kasse sotsialiseerida ja õpetab kassipoegadele kassiasju. Hoiukoduks olemist nimetab Jane teraapiaks, sest see toob palju positiivseid emotsioone, annab elule rohkem sisu, tunnet, et teed midagi vajalikku ning aitad neid, kes abi vajavad.

“Kui keegi kaalub, kas hakata hoiukoduks, siis soovitan seda kindlasti proovida – kui ei proovi siis ei saa ju ka teada, kas sobib või ei. Kui midagi peaks ebaõnnestuma, siis pole sa kunagi üksi. Hätta sind ei jäeta! Kõige suurem rõõmutunne on see, kui mõni hoolealune läheb koju. Minu jaoks on hoiuloomad sõbrad, kes tulevad külla, aga ühel hetkel lähevad oma koju. Muidu ei saaks ju enam järgmisi loomi aidata, kui kõik endale jätaksin,” selgitab Jane ise.

Jane soovib kõigile inimestele edastada ühe sõnumi – “Hoidke oma loomi! Kodutuid loomi on nii palju. Mure ei lõppe, iga kevad on taaskord nn kassipoegade uputus. Ärge laske loomi hulkuma ja soovimatuid pesakondi tooma.”

Meie nõustume täielikult Jane edastatud sõnumiga ja oleme väga õnnelikud, et Varjupaikade MTÜ perekonnas on niivõrd väärtuslik ja suure südamega vabatahtlik! Meie hoole all on väga palju kasse, kes otsivad ajutist hoiukodu. Kui ka Sina oled huvitatud hoiukodu pakkumisest, siis vaata SIIA