Käesoleval kuul toimunud Eesti Kennelliidu juhatuse koosolekul kinnitati Plotti hagijas Eestis kasutatavate jahikoerte nimekirja. Vastavasisulise ettepaneku tegi Eesti Jahimeeste selts möödunud aastal. Plotti hagijas ehk Plott Hound on Ameerikast pärit jahikoera tőug, kelle aretamisega hakkas tegelema Pőhja-Carolinas 1750-tel aastatel Jonathan Plott.

Härra Plott emigreerus Saksamaalt Ameerikasse, võttes endaga kaasa mõned koerad, mida ta oli põlvkondade viisi aretanud just nende vastupidavuse tõttu. Tőu aretamisel kasutati ka verekoeri. Plotti hagijat kasutati peamiselt karujahil, aga ka metssea ja põdrajahil. Tõug registreeriti esmakordselt United Kennel Club´is 1946.

Plotti hagijas on suurepärane jahikoer, ta on kergesti koolitatav, intelligentne ja verekoeralt on ta pärinud hea haistmise. Tõug on keskmist kasvu. Karvkate on lühike, läikiv ja liibuv, värvuselt brindle, aga ka musta sadulaga. Ta on sőbralik, oma perekonda kiindunud, lastega ja teiste koertega saab väga hästi läbi. Neid peetakse ka seltsikoertena, peamiselt Põhja-Ameerikas. Mujal on nad pigem haruldased ja vähelevinud koerad.