Foto: PPA

“Politseikoer Vedur tegi seda jälle,” rõõmustavad Lõuna prefektuuri töötajad oma neljajalgse kolleegi, Veduri-nimelise korea hea nina üle, kes taas eksinud inimesed üles leidis.

Ja nimelt anti ööl vastu tänast Häirekeskusele teada, et Tartumaal Peipsiääre vallas on metsa eksinud kaks prouat. Lõuna prefektuur käivitas otsingu ja kohalikku tihnikut asusid läbi kammima kaks politseinikku ühes teenistuskoer Veduriga. Tunnike metsas seiklemist, kohalikega suhtlemist ning eksinud inimeste jälgede ajamist kandis vilja, kui Veduri terav nina otsingumeeskonna eksinud prouadeni juhatas.

Naised olid küll pikast metsas viibimisest väsinud, ent siiski hea tervise juurde. Nad juhatati metsast välja ning viidi turvaliselt koju

„Kuivõrd käes on koriluse hiilgehetk, siis pea meeles, et, kui lähed metsa, võta alati kaasa laetud akuga mobiiltelefon, nii saad hätta sattudes endale abi kutsuda. Eksides ära jää lootma pimedale õnnele, vaid anna aegsasti häirekeskusele teada ning jää paigale abi ootama,“ annab prefektuur väärt nõu.