Loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab juba teist korda Tallinn Fashion Weeki raames julmusevaba moeetenduse, kus läbi koostöö erinevate kohalike disaineritega tuuakse lavale kollektsioonid, mis on 100% loomasõbralikud.

Loomusega teevad loomade heaolu nimel koostööd KittleMood partnerluses Pea Peenraga ja ühise Eesti Kunstiakadeemia (EKA) “katuse alla” on koondunud Karl Joonas AlamaaCärol Ott ning Hedy Kohv ja Kristel Akerman projektist “Hea Eesti Asi”. Moeshow märksõnad on loomasõbralik, jätkusuutlik ja eetiline.

Ole moodne, loomasõbralikult!

Nii nagu meie toidulaud ja iluarsenal, saab ka moetarbimine olla tänapäeval teadlikult loomasõbralik. Selleks, et eetiliste valikute tegemine kergem oleks, soovib Loomus oma julmusevaba moeetenduse raames tutvustada kohalikku disaini, mis on loodud loomade heaolu silmas pidades. Ükski loom ei pea kannatama sellepärast, et inimene saaks olla moodne ja trenditeadlik!

KittleMood esitleb julmusevabal moeshowl spetsiaalselt selleks sündmuseks loodud kollektsiooni. Esmaesitlusele tulevad kleidid on naiselikud, erksavärvilised ning inspireeritud klassikalisest kittelkleidist nagu ka kogu muu KittleMood looming. Materjalidena kasutavad nad võimalikult naturaalseid ja hingavaid kangaid, mida on kerge kanda ja hooldada.

Nad otsustasid liituda Loomuse julmusevaba moeetendusega lootuses loomasõbralikumale tulevikule: “Tänapäeva maailmas tundub igas mõttes julmusevaba elustiili poole püüdlemine loomuliku valikuna. Meie soov on jätta enda lastele ja lastelastele parem maailm, kus iga elu on püha.”

Ole moodne, jätkusuutlikult!

Üha enam räägitakse ka moetööstuses toimuvast massilisest rohepesust ning hiiglaslikust negatiivsest jalajäljest ülejäänud maailmale. Moetööstus on maailmas üks suurimaid ja keskkonda saastavamaid tööstusharusid (nafta järel). Lisaks ohtlikele kemikaalidele kasutatakse moetööstuses ka väga suurtes kogustes vett. Näiteks kulub ühe paari nahkjalatsite valmistamiseks sama kogus vett, mis on ühe inimese soovituslik vee joomise päevanorm 10 aasta vältel.

Oluline märksõna rääkides keskkonnateadlikumast (moe)tootmisest ja (moe)tarbimisest on teadlikkus. Seetõttu on Loomuse eesmärk seekordse moeshow’ga pöörata rohkem tähelepanu ka taaskasutuse põhimõtetele ning viia etenduse vaatajateni sõnum, et mullune disainese sobib veel tänagi kandmiseks.

Nagu eelmine kord, kaasame oma etendusele ka sel aastal Eesti Kunstiakadeemia projektis “Hea Eesti Asi” osalenud tudengeid, kellest löövad kaasa Hedy Kohv ja Kristel Akerman.

Hedy aksessuaarikollektsioon on kokku pandud merepääste varustusest, mis on oma “töö juba ära teinud”. Ta lisab: “Otsin võimalusi kuidas ettevõttest tekkinud seadmete jääkmaterjal uuele elule aidata selliselt, et oleks tõepoolest tänava- ja kasutuskõlblik.” Veekogu ääres kasvanuna on vesi, eriti meri, Hedyle väga südamelähedane ning mänguline, aga ka veidi hirmuäratav oma võimsa jõu poole