Sel nädalavahetusel, 18.-20. novembril toimub Soomes Kainuu maakonnas jahivõistlus, kus jahimeeste eesmärk on tappa võimalikult palju väikekiskjaid. Iga tapetud looma eest saab jahimees ühe punkti ning võitjameeskond saab auhinnaks meeneid ja karu pildistamise retke paketi. Liigid, keda tapma kutsutakse, on rebane, kährik, naarits, nugis ja mäger.

Soome loomakaitseorganisatsioonid Luonto-Liiton susiryhmä, Animalia, SEY ja Oikeutta eläimille kutsuvad üles korraldajatel üritust tühistama ning ka kõigil teistel oma vastuseisu sellele üritusele üles näitama. Loomus toetab Soome kolleegide püüdlusi ja koostas ka omalt poolt pöördumise tapmisvõitluse korraldajale.

Tegemist on moraalselt vastuvõetamatu üritusega ja sellisel sügavalt ebaeetilisel meelelahutusel ei ole kaasaegses ühiskonnas kohta. Igal loomal on õigus elule ja loomade sellist kohtlemist ei tohiks tolereerida. Kõiki, kes soovid näidata oma vastumeelsust metsloomade tapmise võistlusele, kutsume jagama infot sotsiaalmeedias, kontakteeruma korraldajatega (Jarmon Eräpalvelu: posti@erapalvelu.net) või alla kirjutama vastavale petitsioonile.

LOOMUSE KIRI KORRALDAJATELE:

Lugupeetud Jarmo Heikkinen

Kirjutame teile Eesti loomade eestkoste organisatsioonist Loomus, et väljendada oma pettumust Jarmon Eräpalvelu korraldatava metsloomade tapmise võistluse pärast Soomes.

Selline kohutav sündmus ei ole moraalselt vastuvõetav ja sellisel sügavalt ebaeetilisel loomade kohtlemisel ei ole kaasaegses ühiskonnas kohta. Eestil ja eestlastel on tugev side meie põhjanaabritega ja meil on kurb näha, et selline asi toimub. Igal loomal on õigus elule ja loomade sellist kohtlemist ei tohiks tolereerida.

Toetame oma kolleege Soome loomakaitseorganisatsioonidest