Emadepäev on suurepärane võimalus meenutada, et armastus ja hoolitsus, mida meie emad meile pakuvad, on midagi erilist ja hindamatut. Samal ajal tuleb meeles pidada ka teisi emasloomi ja nende armastust oma poegade vastu. Emad on oma poegadele väga olulised ning nende armastus ja hoolitsus on erakordne.

Loomad suudavad tunda emotsioone ning sama tugevat sidet oma poegade ja teiste pereliikmetega nagu inimesedki. Paljud loomad on äärmiselt emotsionaalsed ja kaitsevad oma poegi ja perekonda nii aktiivselt kui võimalik. Seega on tähtis meeles pidada, et emadepäeva tähistades austaksime ka loomade emasid ja nende panust loodusliku tasakaalu säilitamisse.

“On tähtis, et meie emadepäeva kingitused oleksid julmusevabad. See tähendab, et nende valmistamisel ei ole põhjustatud kannatusi ega piina ühelegi loomale, ei otseselt ega kaudselt. Eetiliste kingituste valimine on suurepärane viis näidata, et hoolime loomadest ja nende heaolust. LILU Instagrami lehelt saab ka veel ideid julmusevabade ning vegan emadepäeva kingituste tarvis.” ütles LILU töörühma juht Grete Millner.

Eetiliselt valmistatud kingitused võiksid olla valmistatud ka taastuvatest või ümbertöödeldud materjalidest ning olla tehtud ettevõtetes, mis järgivad jätkusuutlikkuse tavasid ja austavad töötajate õigusi. Sellised kingitused on keskkonnasõbralikud, eetilised ja on valmistatud ilma loomade piinamise või tapmiseta ning austades loomade õigusi.

Valides eetilise