Ühel päeval helistas meie Võru varjupaika Saku Läte töötaja ja teatas, et nende autojuht, kes tuli parajasti veoringilt, avastas, et tema autos oli vaikselt kaasa sõitnud ootamatu kaasreisija – kass. Sihtkohta Tartusse jõudnud, hüppas külaline autost välja ja viskas end Saku Lätte esinduses vaibale siruli.

Sotsiaalmeedia mängib loomade tagasi koju aitamisel väga suurt rolli ja seetõttu oleme loonud LemmikuLeidja Facebooki lehe. Võru varjupaiga juhataja Relika pani kassi kuulutuse kohe LemmikuLeidja lehele üles lootuses, et ehk kassi omanik seda märkab ja info jõudiski täpselt õigesse kohta!

Kassi omanik, kes sel hetkel veel ei olnud teadlik, et tema lemmik oli Saku Lättesse seigelnud, otsis murelikult Facebookist leitud kasside kuulutusi ning kui nägi LemmikuLeidja lehel enda Kisu kuulutust, pani pildi kokku, et kass oli sõidule läinud. Nimelt hüppas Kisu autosse, kui Saku Lätte töötaja oli parajasti veekanistreid tuppa viimas. Ja nii käiski ta väiksel sõidul Võrumaalt Tartusse.

Meil on hea meel, et Kisu ei pidanud vahepeal varjupaika sattuma ja et LemmikuLeidja taas ühe looma enda omanikuga kokku aitas viia! Suur tänu ka Saku Lättele, kes kassi väga loomasõbralikult vastu võttis.