4. septembril toimub Kadrioru pargis performatiivne töötubade sari „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik“, mida viivad läbi etenduskunstnikud Krõõt Juurak ja Alex Bailey (Performances for Pets) koostöös lemmikloomadega. Töötubade kõrval seab end sisse Üle Prahi kollektiiv, kelle juhendamisel toimub piknik äraviskamisele mõeldud toiduainetest. Kunstisündmust korraldavad sõpruskuraatorid Triin Metsla ja Madli Ehasalu.

Töötubade sari „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik“ toimub Kadrioru pargis, lossiesisel rohealal 4. septembril algusega kell 14.00 ning on kõigile tasuta. Pargipiknikust oodatakse osa võtma kõiki huvilisi, kaasa palume võtta piknikulina.

Kadrioru pargis toimuvaid töötubasid viivad läbi etenduskunstnikud Krõõt Juurak ja Alex Bailey koostöös lemmikloomadega. Päeva jooksul toimub viis töötuba, mille raames hakkavad lemmikud publikule erinevaid oskusi õpetama. Näiteks, kuidas jääda oma soovile truuks või olla olukorrast sõltumatult julge. Etenduskunstnikud Juurak ja Bailey on varasemalt rahvusvahelist tuntust kogunud läbi lemmikloomadele loodud meelelahutuslike etenduste (Performances for Pets). Töötubade sarjas „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik“ keskendutakse kaasliikide rollile tänases ühiskonnas.

Päeva jooksul juhitakse tähelepanu ka ülemaailmselt üha murettekitavamale probleemile, milleks on toiduraiskamine. Teema ilmestamiseks seab end töötubade kõrval sisse toiduaktivismiga tegelev Üle Prahi kollektiiv (Brigit Arop, Magdaleena Maasik, Sigrid Liira, Joosep Kivimäe), kes päästab prügikastidest söömiskõlbulikku toitu, valmistab neist toitvaid eineid ning jagab huvilistele prügisukeldumisega seotud teadmisi. Pikniku tarbeks on kollektiiv kujundanud taaskasutusmaterjalidest kollektsioneeritava postkaart-retsepti, mida on trükitud piiratud koguses.

Pargis toimuvad töötoad on eelsündmuseks 2023. aastal toimuvale keskkonnateemalisele näitusele Kadrioru kunstimuuseumis, mille fookus on samuti liikide vahelistel suhetel ja looduskultuuril.
Lemmikloomade igakülgse heaolu tagamiseks on töötoad korraldatud kooskõlas loomaomanikega, kestavad orienteeruvalt 15-45 minutit, sõltuvalt lemmikute soovist ning mahutavad piiratud hulka inimesi. Registreerimine töötubadesse algab 22. augustil.

Sündmust toetavad Eesti Kultuurikapital, Kadrioru kunstimuuseum ja Kadrioru park. Graafiline disain Sigrid Liira.

Foto: Erich Malter