Maailmarändurist kass haihtus kuueks aastaks ja jõudis siis oma pere juurde tagasi. Kassid Max ja Dot olid Whittocki perekonnas väga austatud ja armastatud lemmikud, perenaise Lyni sõnul oli neil Maxiga suisa eiline side. Ühel päeval, aastal 2013, jäi Max aga jäljetult kadunuks. Murest murtud Lyn kleepis kogu naabruskonnas otsimiskuulutusi ja proovis igal moel oma lemmikut leida, kuid kassist polnud jälgegi. “Me üritasime end lohutada mõttega, et ehk leidis ta endale uue ja toreda kodu, kuid sisimas kartsime halvimat. Vabakäigukassid jätavad tihti oma elu autorataste all ja seda me kõige enam kartsimegi,” kostis Lyn.

Suur oli aga omaniku üllatus, kui selle aasta märtsikuus võttis temaga ühendust Cambridge’i kassikliinik ja teatas, et tema armastatud Max on leitud ja kiibi järgi tuvastatud. Selgus, et viimased viis aastat oli Max nautinud uut kodu, mis asus Lyni kodust vaid mõne tänava kaugusel. “Ma läksin teda vaatama ja ma ei uskunud esiti, et see tõesti tema on. Ma ei tea, miks ma seda uskuda ei suutnud – mikrokiip ju ei valeta. Ma jõudsin kohale ja seal ta oligi, terve see aeg meie läheduses elanud ja endale uut elu ehitanud. Ta sai iseseisvaks ja õppis end ise toitma, jahtis faasaneid ja jäneseid – minuga elades ei teinud ta kunagi midagi sellist. Minu juures elades oli ta ausalt öeldes paras tossike,” rääkis Maxi perenaine. Kassi uued omanikud, Peter ja Marion leidsid Maxi aastal 2015, kui ta ühe teise kassiga nende maja juurde ilmusid. Pikemalt mõtlemata adopteeriti mõlemad kassid. Maxi uueks nimeks sai Felix ja teise kassi nimeks Smudge. Kui Maxi sõber 2017. aastal auto alla jäi, pidas ta pikka leinaperioodi ja hoidis ka uutest peremeestest eemale. Viimaks viisid nad Maxi kliinikusse kontrolli, kus avastati, et Max on kohalik poiss, kelle päriskodu on vaevu viie minuti kaugusel.

Whittocki perekonna jaoks on siiamaani veider, et nende kass kodus tagasi on “See on justkui väike šokk, kui sa koju tulles teda aknal istumas näed. Ta tuleb sind hommikuti üles ajama ja ootab kannatamatult, et saaks süles lesida. Ta on nüüd 13 ja tema lemmiktegevuseks on päikese käes lesimine,” rääkis perenaine. Ehkki ta on nüüd kodus tagasi, ei ole ta veel oma õe, Dotiga taaskohtunud. Talle antakse piisavalt aega oma koduga uuesti tuttavaks saada. Marioni ja Peteriga leppisid nad aga kokku, et ükskõik kumba majapidamisse Max otustab sisse jalutada, hoolitsevad nad tema eest nagu oma kassi eest.  

 

Allikas: The Guardian