Foto: Aimar Rakko

18. septembri varahommikul nähti Tartus Võru-Aardla risti kandis karu. Eile, 21. septembri hommikul jäi mõmmi silma Supilinnas ning sama päeva õhtul olla nähtud mõmmikut Tähtvere dendropargis. Hetkel ei ole selge, kas tegemist on ühe ja sama isendiga.

Igatahes panime eile, 21. septembri õhtul koostöös Eesti Maaülikooli veterinaari Madisega Tähtvere dendroparki üles karu püüdmiseks mõeldud maiusega kastlõksu. Loomale lõksu jäämine ohtlik ei ole.

Palun ära mine lõksu uudistama, sagimine vähendab võimalust, et see, keda linnast välja tahetakse aidata, päriselt ka lõksu langeb. Lõksu lähedal on ka pidevalt jälgitav valvekaamera, mis välistab näiteks kastlõksu sattunud koera pika vangipõlve.

Teateid karust Tartus ootame numbril 1247. Palume öelda võimalikult täpsed koordinaadid, kus looma nähti. Nähes asulas karu või mõnda teist metslooma, ei tasu hakata teda autoga või muul viisil jälitama, see tekitab loomas asjatut stressi. Kindlasti ei tasu karule jätta avalikku ruumi hõrgutisi, mõmmikule ei tohi jääda tunnet, et ta on Tartus oodatud.