Värske raporti “Cruelty is Out of Fashion” põhjal kasvatatakse ja tapetakse maailmas, peamiselt Euroopa Liidus ja Hiinas, karusnahatööstuses igal aastal ligikaudu 100 miljonit metslooma. Koguni 95 protsenti moetööstuses müüdavast karusnahast pärineb metsloomadelt, keda peetakse ja tapetakse karusloomafarmides.

Karusloomafarmides kasutatavad tapmismeetodid seavad esikohale kasumi, st kõige olulisem on karusnaha kvaliteet. Väiksemad loomad, nagu naaritsad, tapetakse gaasiga. Gaasi kasutamine tähendab loomadele stressirohket, aeglast ja valulikku surma. Mingil võib teadvuse kaotamiseks kuluda kuni 15 piinavat sekundit ja seejärel suremiseks veel 15 minutit. Enne seda on nad lõksus gaasitamiskastis, mis on täis teisi paanikas naaritsaid.

See julm tööstusharu on vastuolus loomade heaolu kõige elementaarsemate põhimõtetega, põhjustades neile äärmuslikke ja kirjeldamatuid kannatusi.

Aga Sa saad aidata sellele lõpu teha! Selleks anna oma toetusallkiri Euroopa kodanikualgatusele Fur Free Europe: http://et.furfreeeurope.eu/, mille eesmärk on keelustada Euroopa Liidus karusloomafarmid ja tehistingimustes kasvatatud karusloomade nahast valmistatud toodete müük.

Kui tahad aidata meil võidelda karusnahavaba ühiskonna nimel, siis toeta meid Ma armastan aidata keskkonnas: armastanaidata.ee/loomus, hakka püsiannetajaks Loomuse kodulehel: loomus.ee/toeta või helista annetustelefonile 900 0101 (10 eur).