Esmaspäeval esitletakse Inglismaal parlamendile seaduse eelnõu, millega soovitakse keelata kutsikate ja kassipoegade kodupaljundamine. Seaduse eelnõu, mille koodnimi on “Lucy’s Law” näeb ette, et alates 2020. aasta kevadest on kolmandatel isikutel kutsikate ja kassipoegade paljundamine ja müümine keelatud. Ainsa võimalusena on võimalik looma soetada otse aretaja käest. Keskkonnasekretär Michael Gove sõnul tagab see seadus, et loomadel on parim võimalik algus kooseluks uue peremehega. Inglismaa suurim loomade heaolu nimel tegutsev organisatsioon RSPCA nentis, et tegemist on ülimalt vajaliku ja teretulnud seadusega, kuid rõhutas, et seadus vajab ka ülalhoidmist ja rakendamist. Uue seaduse kohaselt peaksid kõik loomad sündima ja kasvama neile turvalises ja sobilikus keskkonnas koos oma emaga. Samuti kontrollitakse, et loomade müük toimub nende sünnijärgsest kodust. Sellega soovitakse taunida ja piirata lemmikloomade smuugeldamist Inglismaal.

2016. aastal suri Lucy nimeline Cavalier King Charlesi spanjel kodupaljunduse ja hooletusse jätmise tagajärjel. Tema mälestuseks ristitud Lucy’s Law peaks keskkonna- ja toiduameti sõnul jõustuma järgmise aasta 6. aprillil.

Pup Aidi nimelise organisatsiooni looja ja uue seaduse eestvedaja Marc Abraham teatas, et ta on sõnulseletamatult rõõmus seaduse populaarsuse üle ja et see tõepoolest juba järgmisel aastal kehtima hakkab. “Lucy’s Law on ristitud ühe kõige armsama ja vaprama koera järgi, keda ma tundnud olen. See nimi on sobilik mälestamaks kõiki endiseid ja praeguseid kodupaljundamise ohvreid.” Paljud loomasõbrad ja aktivistid on tuleva seaduse üle rõõmsad ja utsitavad valitsust veelgi laiemalt mõtlema. “Need seadused peaksid olema veelgi laiahaardelisemad, robustsemad ja karmimad,” arvab Paula Boyden, Dogs Trusti veterinaar. “Enne seaduse jõustumist oleks aega üle vaadata ka varjupaikade pidamistingimused, reguleerida loovutamise korda ja väikeloomaga reisimise seaduseid.”  

 

Allikas: The Guardian