Õnnetusi ikka juhtub ja jääb ka juhtuma. Midagi pole parata. Juhtus ka sõbraliku Pekingi paleekoer Sonyga, kes märkas hilisõhtul teispool teed jalutavat koera, tõmbas perenaise käest lahti, et tutvust sobitama minna. Nagu needuseks sõitis just samal hetkel vaiksel tänaval ka auto, mille juht ei jõudnud reageeridagi. Omanikud ja koer olid šokis. Ja põhjusega, sest vigastused olid karmid – vaagen mitmest kohast puru, lisaks veel lausa kolme käpaluu murrud. Nad pöördusid koheselt Eesti Maaülikooli Kliiniku erakorralisse vastuvõttu, kus saadi koerake juba korralikult üle vaadata.

Kliinikus tuvastati Sonyl vaagna hulgimurrud (ristluu ja niudeluu luksatsioon), lisaks vasaku puusaliigese luksatsioon (ei ole manuaalselt tagasi reponeeritav ja vajab samuti kirurgilist sekkumist). Sony parema esijäseme küünar- ja kodarluu on samuti murdunud ning luuotsad on nihkunud ja vajavad seetõttu samuti kirurgilist fikseerimist. Sony on kliinikus tugevate opioidsete valuvaigistite all, kuid ta ei tunne ennast siiski piisavalt mugavalt, et rahulikult puhata. Ta ei suuda hetkel vaagna seisukorra pärast iseseisvalt seista ning vajab seetõttu kusepõie püsikateetrit ja uriini kogumiskotti.

Arvestades tema vigastusi on Sony paranemisvõimaluste parandamiseks vajalik kirurgiline sekkumine. Konservatiivne ravi ilma kirurgilise sekkumiseta ei pruugi anda head ravitulemust – murrud ei pruugi kas üldse paraneda või jääb loomale tugev longe ja pidev valu kogu tema eluks. Nii kliinikust kirjutati ja uuriti maad kas Loomapäästegrupp saab arve tasumisel appi tulla, sest omanikud on Ukraina sõjapõgenikud, kellel raske olukorra tõttu puudub finantsiline võimalus oma perekonnaliiget aidata. Ise nad saavad panustada ainult 500 euroga, aga vaja läheb viis-kuus korda rohkem.