Foto: Põllumajandus- ja Toiduamet

Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) koostöös Tallinna keskkonna- ja kommunaalametiga võõrandas omanikult 37 halvas seisus ning kehvades tingimustes elanud kassi. Loomad toimetati varjupaika, kus nende eest hoolitsetakse, kuni nad leiavad uued kodud.

PTA põhja regiooni loomade heaolu peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul oli sedapuhku sihikul üks Põhja-Tallinnas asunud nn kassivabrik. “Loomapidajalt võeti ära 37 kassi, kellest 22 olid kassipojad. Kahjuks on osad kassidest niivõrd halvas seisus ja niivõrd noored, et ei pruugi ellu jääda. Samuti oli kasside tervislik seisund halb ning nad vajavad kindlasti ravi,» kirjeldas Kukk loomade olukorda.

Kassid asuvad täna Tallinna varjupaiga personali hoole all. “Enne huvilistele loovutamist, vaatavad veterinaarid kõik loomad üle ning määravad vajaliku ravi,” kinnitas Kukk.

Kuke sõnul on väga oluline, et lemmikut võttes tutvutaks looma elukeskkonnaga. «Kindlasti ei tohiks lemmikut ostes kohtuda neutraalsel pinnal nagu näiteks parklas või tanklas. Alati tuleb paluda tutvuda kohaga, kust loom pärineb. Sedasi aitame vältida nn koerte-