Juba täna toimub infotund veterinaararstidele seoses antibiootikumide kasutamise andmete esitamisega. Infotunnil käsitletakse kuidas ja millise täpsusega andmed koguda ning mil moel tuleb neid Põllumajandus- ja Toiduametile esitada.

Infotund toimub täna, kell 17.15 zoomi vahendusel. Kutse on saadetud kõikidele veterinaararstidele, kelle kontakt on lisatud veterinaararstide registrisse. Kui sa pole kutset saanud, kuid soovid osaleda, siis kirjuta meie loomatervise- ja heaolu osakonna peaspetsialistile Eve Forsythile, eve.forsyth@pta.agri.ee. Infotund salvestatakse ja seda on võimalik järele vaadata.

Mikroobide resistentsuse vastu võitlemisel on väga oluline välja selgitada antimikrobiaalsete ainete loomadel kasutamisega seotud trendid Eesti ja kogu Euroopa Liidu tasandil. Sellel põhjusel tekib Eesti veterinaararstidel 1. jaanuarist kohustus koguda ja esitada andmed loomadele välja kirjutatud, veterinaarteenuse osutamise käigus väljastatud ja kasutatud antimikrobiaalse toimega ravimite kohta.