Foto: Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu otsib juba pikemat aega tulutult soojakut, millesse kassituba ehitada. Asjaga on  kiire, sest uuele oluliselt väiksemale pinnale kolides ruumi napib ning kasse pole vabatahtlikud nõus hukkama. Põllumajandus- ja Toiduameti ettekirjutuse kohaselt peab probleem olema lahendatud 22.märtsiks. Kell tiksub halastamatult ja see on viinud saare kassisõbrad lausa ahastusse.

“Me oleme otsinud kõikjalt, aga tundub, et soojakud on lihtsalt Eestimaalt otsa lõppenud. Saime vaid ühe pakkumise, aga selle ostmine käib meile üle jõu,” tõdes Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu eestvedaja Edit Annusver nukralt.

Saarlased ei kaotanud lootust ja kutsuvad mandrirahvast appi, sest vastasel juhul pole neil õrna aimu kuidas edasi toimetada. Soojak peaks vastama järgmistele tingimustele:

* vaja oleks nelja 2.4 x 6 meetri suurust ja omavahel ühendatavat soojakut, et saaksime juurde ehitada kaks 28.8 ruutmeetrist kassituba.
* soojakud võivad olla kasutatud, aga heas korras ja võimalikult soodsa hinnaga, sest
* kindlasti peab soojakutel olema küttevõimalus (elekter), aknad ning võimalus ühendada need ka veevärgi ja kanalisatsiooniga.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu inimesed on tänulikud igasuguse abi ja isegi info eest, kust selliseid soojakuid leida võiks. Kirjutada palutakse nii e-postile saareloomad@saareloomad.ee kui ka turvakodu Facebooki messengeri. Samuti saate helistada numbril 58370708.

“Hoiukodu on alati üritanud aidata võimalikult palju hädalisi ja nii tegutsedes oleme endile suured probleemid kaela tõmmanud alustades üle jõu käivatest kliinikuarvetest ja lõpetades ruumipuudusega, mis poolteist aastat tagasi uude majja kolides veelgi süvenes. Oleme tõesti hädas,” kutsub Annusver kassisõpru appi.