Foto: Loomapäästegrupp

Võrus elav krants Tommi oli pikalt hädas olnud valuliku roojamisega. Napsulembelisel peremehel polnud aga kavaski teda loomaarstile viia ja naabrid ei saanud abi ka Võrumaa veterinaarkeskusest, kust käidi küll kohal, aga laias laastus tunnistati looma seisund normaalseks. Viimaks otsustas üks naabritest pöörduda Loomapäästegrupi poole, kes abitus seisus koera omale võõrandas ning kiiremas korras kliinikusse toimetas.

Tommi seisund ehmatas kogenud loomaarstegi ja veterinaarid Sodalise loomakliinikust palusid pöörduda oma Tartu kolleegide poole, kus tuvastati kahepoolse perineaalsong. Ometigi hinnati 9-aastase koera väljavaateid heaks ja keeruline operatsioon on praeguseks juba seljataga. Lisaks operatsioonile, mille käigus haige sool sai ümber toetava võrgu, Tommi ka kastreeriti ning ta läbis narkoosis olles põhjaliku tervisekontrolli.

Pärast operatsioonist taastumist saab Tommi hakata uut kodu otsima. Loomapäästegrupp on lisaks annetajatele tänulik ka tähelepanelikele naabritele, kes koera hätta ei jätnud.

Foto: Loomapäästegrupp