Novembrikuus leiti Karjalast Tohmajärvelt Murtoi külast põllult kaks suurt isaspõtra. Loomadel olid võimuvõitluses sarved risti läinud ja nad ei saanud neid enam lahti. Teade haruldasest õnnetusest levis jahimeeste seas kiiresti. “Kahju ja kurb – need olid meie vanad tuttavad,” ütles kohapeal põtru pildistamas käinud Pentti Varonen MTV Uudistele. Sarved olid nii kõvasti kinni, et neid ei saanud lahti isegi inimesed.

Hommikul nägi üks kohalik mees põllul musta laiku ja hakkas seda binokliga lähemalt uurima. Siis ta nägigi, et põllul lebab sarvipidi koos kaks põdrapulli. Ta rääkis sellest jahimeestele ning teavitas ka politseid. Külamees lisas, et öösel olid koerad küll haukunud, kuid midagi sellist ei osanud ta arvata. Surmavõitlus kestis öösel ilmselt tunde, sest hommikul oli üks korjus veel soe, teine ​​aga juba külm. Jahimeeste sõnul olid sarved nii tihedalt kinni, et loomi poleks päästa saanud ka siis, kui nad oleks elusalt leitud. Põdraliha inimsöögiks enam ei kõlvanud ja see anti koertele.

Sellisel viisil põtrade hukkumine on väga haruldane ja varasemalt polnud Varonen taolist asja näinud. Vaid korra oli ta ühest jahimeeste lehest lugenud, et samamoodi jäid kinni ka hirved.