Imelise reportaaži polaarkiskjate elust tegi nimekas Venemaa loodusfotograaf Dmitri Kokh ja tema foto jääkarust mahajäetud polaarmaja aknal pälvis ajakirja National Geographic fotokonkursil “Venemaa metsik loodus” auhinna, vahendab Komsomolskaja Pravda. Sari pildistati Tšuktši meres, Koljutšini saarel, mitte kaugel 180. meridiaanist, mis jagab planeedi lääne- ja idapoolkeraks, kus asub mahajäetud Nõukogude ilmajaam, mis alustas 1934 aastal ja lõpetas tegevuse koos Nõukogude Liidu kokkuvarisemisega. Jääkarud on ohtlikud kiskjad, kelle lähedale pole tervislik minna ja ainulaadsed fotod on tehtud drooniga.

Foto: Dmitri Kokh

“Olen juba ammu unistanud jääkarude pildistamisest ja suve lõpus käisime purjejahiga ekspeditsioonil Wrangeli saarel – kuulsas kohas Tšukotka põhjaosas, kus neid loomi on tavaliselt palju, sest nad poegivad seal,” kirjutas Dmitri Kokh oma veebilehel. “Saarele minek oli väga ohtlik, sest seal oli sel hetkel umbes 30 jääkaru. Otsustasin kasutada drooni, mille propellerid ei tee müra ja nii ma ei häirinud ka loomi.”

Foto: Dmitri Kokh

Dmitri on oma sõnul juba ammu aru saanud, et loodus avab sulle hämmastavaid asju siis, kui sa seda kõige vähem ootad. Ka seekord läks just nii – igast aknast paistsid jääkarud! Kunagi varem pole sel saarel valgeid kiskjaid sellisel hulgal nähtud ja kunagi varem pole nad hõivanud ilmajaama hooneid, et meiesuguseid haruldasi turistide akendest rahulikult jälgida.

Foto: Dmitri Kokh

“Udu, inimeste poolt ammu-ammu hüljatud koht ja jääkarud – see oli ideaalne süžee! Mitu kuud on möödas, kuid siiski näen magama jäädes vahel lagunenud akendes oma silme ees jääkarusid,” on fotograaf rahul ja lisab, et on teinud esimest korda elus midagi, mis tõeliselt puudutab erinevate inimeste südameid üle maailma.