Augustis jõudis meieni kaebus ühe sotsiaalmeedias levinud video kohta. Nimelt jagasid poisid video kuidas nad siili kinni püüdsid ja talle suitsu puhusid nii, et siilike pilve sisse jäi. Kui asja musta huumoriga võtta, siis vast mõnele meenub multikas “Siil udus”.

Vast tahtsid poisid lihtsalt nalja teha ega osanud oma teo tähendust siilile hinnata. Siilile kindlasti oli see olukord ebameeldiv – inimeste poolt kinni võtmine ja tema toimetuste häirimine kui ka ebameeldiv suits. Selle teo puhul saame vaid ette kujutada kuidas siil ennast tundis. Kahjuks ei ole temast kommenteerijat ega kaebaja.

Palusime Politseil poistega suhelda. Politsei seda ka tegi ja kohtus asjaga seotud 3 noormehega ja vestles ka nende vanematega. Pahatahtlikust ei tuvastatud. Alguses tahtis üks noormeestest siili kätte võtta ja kõrvale muruplatsile panna, kuid siis tuli juba teine noormees ja puhus suitsu näkku. Kõik noormehed kahetsesid tegu ja kinnitasid, et lasid siilil siiski oma teekonda jätkata ja rohkem midagi nad korda ei saatnud.

ELS-i infoliin: 526 7117, info@loomakaitse.ee või kirjuta meile sotsiaalmeedias.