Foto: Tartu loodusmaja

20. detsembri loodusõhtul kell 18:00 räägib hundiuurija Laura Kiirojaga meie rahvusloomast hundist. Räägitakse milline on võsavillemi eluviis ja olemus, miks me teda hoidma peaksime, kuidas temasse suhtuda ja mida temalt eeskujuks võtta. Vaadatakse pilte ja videosid, kuulatakse lugusid ning nuusutatakse kuidas lõhnab päris hundilt kogutud talvine aluskarv. Sekka arutletakse ka selle üle, mis seob ja mis eristab metsakutsut sellest kutsust, keda peame oma parimaks sõbraks ja kellega kodu jagame. Oodatud on nii nooremad kui ka vanemad hundisõbrad!

Laura Kiiroja on Tartu ülikooli magistrikraadiga zoosemiootik ja hundiuurija. Ta on tegelenud loomaaias elavate huntide sotsialiseerimise ja nende käitumise uurimisega Saksamaal ja USAs. Hetkel õpib Laura Kanadas Dalhousie ülikoolis ning uurib oma doktoritöö raames biomeditsiiniliste abikoerte lõhnataju.

Loodusõhtule saab tulla kohapeale Tartu loodusmajja kuulama või jälgida otseülekannet Facebooki ürituse all. Osalemine on tasuta. Loodusõhtut toetab Tartu linn.

NB! Kõigil üle 12-aastastel osalejatel palutakse esitada COVID tervisetõend ja kanda üritusel maski.