Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed tutvustab podcasti sarja „Rukkirääk“. Iga kuu viimasel teisipäeval saab oodata taskuhäälingu uut 20-minutilist loodustemaatilist saadet. 

Podcasti „Rukkirääk“ saadetes arutlevad nii asutusesisesed kui ka -välised eksperdid. Saatekülalised muljetavad loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Iga saate lõpus esitame viktoriiniküsimuse, millele saab vastuse järgmise saate alguses. Taskuhäälingu „Rukkirääk“ nimi on inspireeritud omapärasest linnust – rukkiräägust, kes oma krääkimisega on üks tuntuima häälega linde. Teda tunneb kuulmise järgi ära igaüks, kes on sattunud õhtuhämaruse saabudes suvisele heinamaale. Arvatakse, et meie igapäevane sõna „rääkima” (ehk kõnelema) arenes sõnast, mis algselt tähendas räägu rääkimist või muid teravaid hääli.

Esimeses saates vestleme entomoloogi Mati Martiniga, kellega räägime muuseumi uuenevast putukatoast ja teenetemärgist „Sada semestrit Tartu Ülikoolis”. Mati Martin meenutab viimase 50 aasta seikasid Tartu Ülikoolis ning muljetab, millised ülesanded asetsevad hetkel tema töölaual. Saate teises osas räägime putukatest ja uutest interaktiivsetest lahendustest uuenduskuuri läbinud putukatoas. Saatejuht on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia ürituste koordinaator Carlotta Põdra.

Saadet on võimalik kuulata järgmistel platvormidel: Anchor.FM, Spotify, Google Podcasts.

Spotify: https://open.spotify.com/show/4KKu3HuvT1PFVRLlctLkdS
Anchor.FM: https://anchor.fm/tartu-likooli-loodusmuuseum