Kui teie lemmikloom pääses aiast välja ja läks kaduma, siis esimene koht, kust teda otsida, on kohalik loomade varjuapaik. Kindlasti tehke kuulutus ka sotsiaalmeediasse, sest väga paljud “rändurid” on just niimoodi oma kodutee taas üles leidnud. Eestis reguleerib omaniku kindlaks tegemist, hulkuvate loomade püüdmist, pidamist, aga ka hukkamist määrus, mida korraldab kohalik omavalitsusüksus oma haldusterritooriumil. Paraku pole meil ühtset süsteemi, kuhu hulkuvast loomast teada anda. Osa omavalitsusi soovib, et looma leidnud inimene helistaks esmalt neile. Teised tahavad, et helistataks lähimasse loomade varjupaika ja kolmandad omakorda nõuavad, et varjupaik iga väljakutse nendega kindlasti eelnevalt kooskõlastaks.

Varjupaikade MTÜ tegi inimeste elu lihtsamaks ja koondas kõik vajalikud kontaktid ühele lehele kokku. Vajuta sellele lingile ja klõpsa aga Eesti kaardil oma linnale või vallale ning seal avanevad vastutava ametniku või varjupaiga kontaktandmed. Omavalitsustes, kus pole kindlat korda kehtestatud, avaneb lehekülg omavalitsuse üldkontaktidega. Sel juhul võtke ühendust keskkonnaspetsialistiga, kes selliste küsimustega reeglina tegeleb või helistage omavalitsuse üldnumbril.

Loomaomanikule teadmiseks, et kehtiva korra kohaselt peab loomade varjupaik esimesed 14 päeva peale looma saabumist otsima tema omanikku. Peale kahe nädala möödumist tohib looma anda uude kodusse või eutaneerida. NB! Aega hakatakse lugema looma pildi ja/või kirjelduse avaldamise hetkest, mitte varjupaika saabumisest!

Tallinn

Paljassaare tee 85, 10313, Tallinn

Info: 51 41 431, tallinn@varjupaik.ee

———————————

Harjumaa. Teenindab osaliselt ka Rapla- ja Järvamaad

 Sinirebase 24, 11217, Tallinn

Info: 631 4747 (24h), 53 494 045 (10-17)

info@loomadehoiupaik.ee

———————————

Tartu ja Tartumaa. Teenindab osaliselt ka Põlva- ja Valgamaad

Roosi 91K, Raadi linnaosa, 51009, Tartu

Info:  53 339 272tartu@loomadevarjupaik.eu

———————————

Viljandi ja Viljandimaa

Tüma, Mustivere küla, 71067, Viljandi vald

Info: 52 38 626viljandi@varjupaik.ee

———————————

Pärnu ja Pärnumaa