1.

Koertel on kõrvades kaks korda rohkem lihaseid, kui inimestel. Selle tõttu saavad nad oma kõrvu kerge vaevaga liigutada ja nende liigutamise abil manada näole üle saja erineva näoilme. Samuti on nende kõrvad inimeste kõrvadest neli korda tundlikumad ja suudavad kuulda sagedusi, mis inimkõrvale on tabamatud.

2.

Oled sa märganud, et enne pikali heitmist keerutavad koerad mitu korda ümber oma telje? See instinkt on neile sisse programmeeritud, et pika heina sisse mugavat pesa sõtkuda. Täpselt samal põhjusel keerutavad nad ka enne kakamist – et kõrred peput ei torgiks!

3.

Koerakutsikad on sündides täiesti abitud. Seda teavad kõik, et kutsikad on sündides pimedad, kuniks nende silmad avanevad. Kas teadsid aga seda, et lisaks sellele on nad kurdid, hambutud ja peaaegu ilma haistmismeeleta?

4.

Koerad suudavad lõhna järgi haiguseid ära tunda. Hästi treenitud koerte ninad suudavad eristada kopsu-, rinna-, naha-, põie- ja eesnäärmevähki, samuti haistavad nad epileptikuid ja diabeetikuid. Selle uskumatu ande põhjuseks on nende erakordselt tundlik nina, mis on inimese ninast kohati lausa tuhandeid kordi tundlikum. Näiteks on inimese ninas keskmiselt 5 miljonit lõhnaretseptorit, taksidel küündib see arv aga lausa 125 miljonini. Lisaks haigustele haistavad nad ka erinevaid narkootikume, lõhkeainet, laskemoona ja palju muud. Tundlik haistmismeel pole aga narko- ja pommikoerte ainus üleloomulik võime. Lisaks haistmisele on neil ka…

5.

…lõhnamälu. See ajuosa, mis tegeleb lõhnade tuvastamise, tundmise ja protsessimisega on koertel proportsionaalselt 40 korda suurem, kui inimestel. Samuti suudavad nad lõhna meeles hoida aastaid – see teebki neist erakordselt head jäljekütid ja pommikoerad.

6.

Mitte kõik koerad ei haugu. Maailmas on vaid ük