Fotod: Celiin

9. mail tähistati Valga gümnaasiumis Euroopa päeva ja üritust vedasid 11.klasside õpilased. 11R klassi õpilane Alina-Lisett Anufrijeva avas praktilise töö raames loomapääste teemalise näituse “Ava silmad.” Avamisele tulid ka USA saatkonna kultuuri- ja pressiatašee Mark Naylor ning hariduse ja kultuuritöö spetsialist Tiiu Vitsut.

Näituse “Ava silmad!” eesmärgiks on juhtida tähelepanu hättasattunud loomadele, keda on Eestis kahjuks sadu ja sadu. Piltidel kujutatud loomad-linnud ongi valik vigastatutest, keda Loomapäästegrupp on aja jooksul aidanud. Ka Alina-Lisetti kaasa võetud koerake, kelle ta kooli kaas võttis, on hoolimatu peremehe käest päästetud loomake.

“Loodan, et noored avavad oma silmad ja südamed ning teavad kuidas edasi tegutseda kui kohtuvad vigastatud loomaga,” ütles Alina-Lisett Anufrijeva ja lisas, et just tema põlvkonna üheks ülesandeks on ka Loomakaitseseaduses kõlavad üllad teesid reaalselt ellu viia.

Kooliperele ette astus Loomapäästegrupp MTÜ asutaja Heiki Valner, kes rääkis värvikalt erinevaid lugusid oma pikast loomakaitse praktikast ja jagas õpetussõnu, kuidas hättasattunud loomi aidata. Teda toetas sama ühingu vabatahtlik Vivika Uhtjärv, kes kutsus õppureid soovi korral liituma.

“Loomapäästegrupi prioriteediks on liigiülese erakorralise abi osutamine ja pole üldse oluline kas tegu on koera, kassi, lehma, lamba, varese, tuvi, hiirekese või rästikuga,” tutvustas Uhtjärv ühingu põhimõtteid ning pani noortele südamele, et kõikidest pattudest hulleim on ükskõiksus ning sekkuda tuleks alati kui hädalisolijat märgatakse.

Õppuritele esines ka USA saatkonna kultuuri- ja pressiatašee Mark Naylor, kes tuli näituse avamisele märkimaks 100 aasta täitumist Ameerika Ühendriikide ja Eesti Vabariigi diplomaatiliste suhete loomisest. Mark Naylorit saatis saatkonna hariduse ja kultuuritöö spetsialist Tiiu Vitsut, kellega on koolil pikaaegane koostöö.

Kogu päeva vältel tegutses heategevuslik kohvik, mille tulu annetatakse Ukraina sõjas kannatada saanud loomade raviks. Kohvikus pakuti õpilaste enda poolt valmistatud kooke, torte ja pirukaid, mille imelise maitse kohta külalistel vaid kiidusõnu jagus. Valga gümnaasiumis õppivad Ukraina neiud ei passinud niisama ja nemad tegid imemaitsva kirsikoogi.

Mõtlemapanev näitus saab koha kooli galeriis 2.korrusel ning sügisest lähe