Igal aastal saab Loomapäästegrupp MTÜ mitmeid kõnesid nn. hüljatud emata jänesepoegadest, kes inimese poolt üles korjatud. Samuti arvavad paljud inimesed, et kui nunnupall ringi jookseb, siis kindlasti oleks äge temaga teha selfie, sest ta on ju nii armas.

Paraku on nii, et kui inimene seda nunnupalli näpib siis on loomake hukule määratud, sest ema teda rohkem omaks ei tunnista. Jänesepojad jooksevadki päeval üksinda ringi ning ema käib neid toitmas vaid öösel, kui väljas juba pime ning rahulik. Ei ole nad ühti hüljatud ega emata ,vaid see on nende tavapärane elu. Samuti on tavapäraseks saanud, et nad jooksevad ringi suurte majade vahel. Seega ei ole vaja tormata neid kohe päästma, vaid las nad jooksevad ja toimetavad seal rahulikult edasi!

Jänesepojad vajavad abi ainult siis ,kui nad on vigastatud või tõesti eluohtlikus olukorras. Majade vahel või metsa- ja pargiteedel jooksmine ei ole eluohtlik olukord. Metsjänesepoegi on inimesel väga keeruline kasvatada, sest nad langevad 3-4-ndal päeval stressi ja lõpetavad söömises, mis võib lõppeda surmaga. Sellest ka suur suur palve neid mitte puutuda. Postitusele on lisatud video, kus kolm päeva tagasi päästetud jänkupoeg on täiesti apaatne ning hoiukodu võitleb tema elunatukese eest juba hommikust saati. Hetkel jääb üle hoida vaid pöidlaid pihus ,et ta sellest kriisist uuesti välja tuleks, sest lootus sureb viimasena.

Meil on ka suur palve koeraomanikele. Kuna on alanud poegimise hooaeg siis palun jalutage oma lemmikutega rihmas ,et ka teiste loomakeste pojad saaksid rahulikult suureks sirguda ning teie lemmikud neid ei vigastaks. Vigastatud loomast anna meile teada lühinumbril 1414

Toeta meie tegevust:

  • Loomapäästegrupp MTÜ
  • EE437700771003183318
  • Selgitus: “Loomadele”
  • Püsiannetused laekuvad erikontole EE687700771003326719 ja sellel olevaid vahendeid kasutatakse ainult raviarvete tasumiseks

Annetusnumbritele helistades kuula tervitustekst lõpuni, sest muidu annetust ei toimu:

  • 900 1313 ( 5.-)
  • 900 1414 (10.-)
  • 900 2323 (25.-)

Kui oled Loomapäästegrupi fänn, siis osta endale, lapsele, sõbrale või oma lemmikloomale vahva kingitus SIIT