15. märtsil jäid Harjumaal rajakaamerasse hundid, kes märgistavad oma territooriumi. Videost on näha, kuidas hundid on territooriumi märgistamise hoogu läinud.

Hunt on väga territoriaalne liik. Tavaliselt on emasloom see, kes esimesena territooriumi n-ö märgistama ehk siis piiritlema hakkab. Põhimõte on selles, et emasloomade poolt mahajäetud tagasihoidlikud uriini- ja muud märgised annavad teistele vabu jahialasid otsivatele kriimsilmadele teavet selle kohta, et antud territoorium on juba hõivatud.

Samuti saavad nende märgiste kaudu teavet ka paarilist otsivad isasloomad, kellest emaslooma nõusoleku peale võibki saada viimase paariline paljudeks aastateks. Kui üksikuna elavad emahundid jäävad inimese silmale suhteliselt märkamatuks, siis üheskoos liikuv hundipaar jätab enesest maha väga hõlpsasti märgatavaid uriini- ja fekaalimärgiseid. Viimased ei ole loomulikult suunatud inimesele, vaid siiski oma suguvendadele teabeks, et ala on hõivatud ning kuulub juba kellelegi. Nii moodustubki hundiperekonna koduterritoorium, kus kogu ala ulatuses selle peremehed jahti peavad, puhkavad ning tegelevad kõige muu hundi elu juurde kuuluvaga.

Hundi koduterritooriumi suurus metsavööndis meie laiuskraadil võib olla väga erinev, ulatudes 200 km2-st ligi 500 km2-ni. See sõltub peamiselt söödabaasist ning hundi asustustihedusest.

Allikas: Horisont 

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: