Foto: Lõuna prefektuur

Lõuna prefektuur avaldas sotsiaalmeedias hoiatava, õpetliku ja äärmiselt inimliku video, mille peategelaseks on politseikoer Rikky, kes vanamemme elunatukse päästis. Imelist leidmishetke jäädvustas ka kaamera. See lugu on nii ehe ja hästi kirjutatud, et Loomaveeb avaldab selle muutamata kujul.

„Ei ole mul midagi häda,“ arvas 87-aastane metsa eksinud proua, kelle politseikoer Rikky üles leidis. Naine oli meeltesegaduses, ühe kalossi jalast kaotanud ning seisis tardunult ühe koha peal.

„Kus sa tahtsid minna?“ uuris politseinik.

„Kus ma tahtsin minna. No kus ma tahtsingi minna…“ arutles memmeke.

Prouale pandi termotekk ümber ning politseinikud kandsid ta metsast välja. Koerajuht Aleksandr ütles, et arvestades kui külm oli ilm ja kui jäiselt lõikas tuul, oli kadunud proua otsing vägagi aegkriitiline. Seda suurem oli aga rõõm, kui Rikky hakkas maastikul jälge pidi aina kiiremini edasi liikuma, õhust otsitava inimese lõhna ahmima ja kõige tipuks abivajava memmekese ka üles leidis. Proua oli alajahtunud, kuid turgutamise järel lubati siiski koju lähedaste hoole alla.

Paljud eakamad inimesed tegelikult mõistavad, et nende mälu on halvenenud, kuid nad häbenevad seda ja oskavad oma puudusi hästi varjata. Üheks võimaluseks ohtu ennetada on panna lähedase üleriiete taskusse positsioneerimisseade. See ei välista küll eksimist, ent annab võimaluse inimese asukoht kiirelt selgeks teha enne kui halvem juhtub.