Täna pärastlõunal sai politsei väljakutse Tallinnas, Raadiku tänavale, ühe ühekordse maja ettr, kus lamas jõuetult valudes piinlev väike koerake. Pealtnägijad olid veendunud, et küllap mõni omanik vihastas taas oma lemmiku peale ja viskas ta aknast alla.
Politseinikud, mehed suured kui karud, askeldasid pisikese koera juures ja tundsid abitust, sest kuidas sa ikka oskad aidata? Ei nad kaua mõelnud ja kiirelt viidi toy terjerit meenutav tegelane Loomade Kiirabi Kliinikusse. Jooksvalt lepiti kokku Loomapäästegrupiga, et arve tasumine jääb meie kanda nagu ikka.
Siin “põhjas” on me koostöö lausa kuldmedalit väärt ja südamest tänud, et taaskord politsei ise hädasolija transpordi enda peale võttis. Nii hoiame palju ülihinnalist aega kokku ja sellest ei sõltu rohkemat ega vähemat kui looma elu.
Arstid olid tema saabumiseks valmis ja kõik käis nagu inimeste EMO-s. Röntgen näitas, et suuremaid luumurde pole. Selgroog oli “imelik”, aga täpsema vastuse annab juba kompuutertomograaf. Koeral on Ukraina kiip, aga register vastet ei anna.
Loomapäästegrupp on saanud esimese vihje, et see koerake võis elada kuuendal korrusel. Küllap ta sealt siis kukkuski. Ma nimme ei kasuta sõna “visati välja”, sest neid kasse ja koeri sajab taevast piisavalt palju ka ilma inimese abita alla.
Loomapäästegrupp ootab vihjeid nii omaniku kui õnnetuse enese kohta. Äkki keegi nägi? Mõistagi lasen kübara ringi käima, sest arve tahab tasumist ja kõik märgid näitavad, et väike see ei pruugi tulla. Mina tänan!
  • Loomapäästegrupp MTÜ
  • EE437700771003183318
  • Toy terjeri ravikulud
Ühingu annetustelefonid on:
  • 900 1313 (5.-)
  • 900 1414 (10.-)
  • 900 2323 (25.-)