Värske kraam:
K, 08.02.2023

The Weather


2°C
 
Tallinn

Showers
 
Naljapesa
Koduleidja
Saada vihje!

Avaldatud: 28. veebr. 2022

Varjupaikade MTÜ: “Anname oma panuse Ukraina heaks”

Foto: Varjupaikade MTÜ

Ukrainas toimuv šokeerib meid kõiki – püüame olla abiks nii, kuidas suudame. Oleme viimastel päevadel pidanud läbirääkimisi Põllumajandus- ja Toiduametiga, et aidata neid Ukraina inimesi, kes on sõja eest Eestisse pakku tulnud koos oma lemmikloomadega.

Varjupaikade MTÜ annab abivajajatele loomatoitu, lemmikloomatarvikuid ning muud vajalikku juhtumispõhiselt ja kokkuleppeliselt. Abi saame pakkuda Harjumaal, Pärnumaal, Läänemaal, Viljandimaal, Valgamaal ja Võrumaal.

Abivajajad saavad venekeelset infot telefoninumbril +37256897495.

В последние дни мы вели переговоры с Департаментом сельского хозяйства и продовольствия, чтобы помочь тем украинцам, которые спасаясь от войны приехали в Эстонию со своими домашними животными. Varjupaikade MTÜ со своей стороны поможет с кормом и другим необходимым для животных. Мы можем предложить помощь в Харьюмаа, Пярнумаа, Ляэнемаа, Вильяндимаа, Валгамаа и Вырумаа.

Нуждающиеся могут получить информацию на русском языке по телефону +37256897495.

* * *
Lisaks on meil tohutult hea meel, et mitmed Eesti loomakaitseorganisatsioonid on asunud tegutsema ning ulatanud oma abikäe Ukrainas koha peal viibivatele loomadele.

Ka meie hoiame oma Ukraina kolleegidega sidet. Nendega kontakti saamine on loomulikult raskendatud, kuid nüüdseks on meil õnnestunud kaardistada, milline on olukord varjupaikades. Ukraina loomakaitseorganisatsiooni Happy Paw, mille alla on koondunud mitmed varjupaigad üle Ukraina, viimase info kohaselt on nende hoolealused elu ja tervise juures, kuid otsa hakkavad lõppema toiduvarud. Mõnes varjupaigas pole ka enam vett ega elektrit. Nende sõnul tegutsevad varjupaikade töötajad ja vabatahtlikud 24/7 ning ühtegi looma abitusse seisundisse ei jäeta.

Ukraina varjupaikade jõupingutusi saab rahaliselt toetada SIIN
NB! Happy Paw sõnul ei lase ankeeti sisestada eesti telefoninumbrit. Et makse läbi läheks, paluvad nad lisada telefoninumbri lahtrisse Happy Paw enda Ukraina numbri: +380958999981).