Naaberriigi piirivalveteenistus (LVRAD) avaldab suhteliselt sageli videosalvestisi, millel on näha piiri ületada üritavaid metsloomi. Seekord filmiti üles üsna muljetavaldav hundiparv, kes liikus mööda metallvõrkaeda ja otsis võimalust Leedu territooriumile sisenemiseks, kirjutas Medibas.

Huvitaval kombel ületavad hundid üsna sageli Valgevene ja Leedu või Läti piiri, kuid geeniuuringud näitavad, et “külaliste” mõju kohalikule asurkonnale pole nii suur, kui võiks arvata. Sellest tulenevalt usuvad teadlased, et tegemist on ajutise rändega jahipidamise eesmärgil. Ei siseneta, et jääda. See kinnitab jällegi versiooni, et siinsed hundipopulatsioonid on üsna terved ja tihedalt asustatud.

Leedu oli esimene Balti riikidest, kes seisis silmitsi Valgevenest pärit ebaseaduslike migrantide sissevooluga. Olukorra kontrolli all hoidmiseks alustati piirdeaia ja kaitsevööndite rajamist. Kohati on tegemist traataiaga, mille ülaosas on okastraat. Teisel puhul asetatakse lõiketeradega okstraattõke maapinnale. Viimane variant on tekitanud väga tuliseid vaidlusi, kuna seda tüüpi spiraaltraat on loomadele ületamatuks takistuseks. Lätis täheldatakse ka sellisesse tarasse jäänud loomade hukkumist. Hetkel on need põdrad ja hirved, kuid huntide ja ilveste tulekuga võivad need lõksud ka mõnedele kiskjatele otsa lõppemist tähendada.

Vaata videot!