Sõbrakuu on käimas ja nii ka meie traditsiooniks saanud “Sõpra tunned sabast” kampaania, mil tähelepanu keskpunktis on pikalt kodu oodanud kassid. Kampaania on läbi aastate olnud edukas, näiteks eelmisel aastal saatsime uude koju lausa 102 nurrumootorit! Üks neist oli vahva kass Bandiit, kes röövis Kristi südame. Nii koliski Bandiit möödunud aasta veebruaris “Sõpra tunned sabast” kampaania raames uude koju. Tema perenaine Kristi kirjutas meile sellest, kuidas on aasta koos Bandiidiga möödunud:

“Peaaegu aasta tagasi leidis tee minuni Bandiit poiss. Aasta on olnud imeline, sest Bandiit on niivõrd hea kass. Nagu heale lapsele kohane, on ka Bandiidil mitu nime – Bandu, Boss Poiss, Armastusekahur, Hurmur, Notsu (viimane sellepärast, et ta poriseb omamoodi).

Ta on väga jutukas ja häälekas ning algul ehmatas ära, kui kuulsin teisest toast, et keegi hüüab: ,,Auuu! Hellooo!’’ Arvamust avaldab ta igal sammul, eriti kui jookseb porisedes sülle. Lisaks jutukusele ei saa mainimata jätta tema eriliselt ilmekaid näoilmeid – kõige vahvam nägu on tal siis, kui ta on rõõmus ja naeratab nagu Helgi Sallo (kahjuks pole suutnud pildile jäädvustada).

Enamjaolt armastab ta istuda süles ning sõtkuda nii kaua kuni suigub süles unne. Samuti on tema jaoks oluline olla läheduses ja vajadusel käppa õlal hoida. Kuigi üldjoontes tunneb ta kõikide inimeste vastu huvi, siis nagu ürgsemale meesterahvale kohane, eelistab ta suurema rinnapartiiga naisterahvaid.

Bandiidi näol on tegemist ideaalse sülekassiga, kuid lisaks sellele on ta ka abiline Instagram’i reels’ide edasikerimisel ning kuna ekraan pakub talle huvi, siis vahetevahel saab Youtube’i kaudu näidata lindude videosid või uut lemmikut Saabastega Kassi. Mängimisest tüdineb ta kiiresti ning kohati jääb mulje, et ta moto on: ,,Magavale kassile jookseb hiir suhu’’.

Bandiit on tugeva ja hea närvikavaga kass, keda saab vajadusel igale poole ka kaasa võtta. Pere koer tunneb ta vastu väga huvi ja tahaks mängida, kuid Boss Poiss – ta lihtsalt jalutab eemale ning ajab oma asja edasi (suvel rohututte matsutades). Kui Bandiit algselt oli stressist alakaaluline, siis enne talve tulekut otsustas härra elu nautima hakata ja on korralikuks pontsuks poisuks muutunud ning naudib kõht taeva poole vedeledes parimat elu. Tänan Teid!”

Meie saadame suured tänusõnad Kristile ja kõikidele teisele headele inimestele, kes on otsustanud varjupaiga loomale võimaluse anda.

Vaata, kuidas saad Sina koduootavaid kasse aidata

mde