Blue pääses ühest kohutavast kassivabrikust, kui loomakaitsjad päästsid vastutustundetu loomapidaja käest 37 kassi. Blue oli üks neist vapratest kassidest, kes sai uue võimaluse. Ta kolis meie juurest enda uude koju selle aasta juunikuus ja nüüd räägib tema perenaine Tiiu meile, milline on elu kassivabrikust päästetud kassiga.

“Blue on olnud meiega koos alates selle aasta juunikuust. Oleme esimesest päevast märganud, et tema iseloom ja käitumine on hoopis erinev meie kahest praegusest kassist, kes on pärit tavalistest kodudest ning usaldavad inimesi. Blue oskab väga hästi suhelda ja hakkama saada meie kasside Siimiga ja Seidiga. On näha, et koos teiste loomadega tunneb ta ennast palju turvalisemalt kui inimestega. Inimeste suhtes on näha, et Blue on elanud üle traumasid, mis tekitavad temas suure umbusalduse.

Meie pere on andnud talle kohanemiseks ja olemiseks vajaliku ruumi ning aja. Alguses ta kohe põgenes, kui nägi inimest. Praegu oleme jõudnud sellesse etappi, kus Blue lubab rahulikult endast mööduda ja ei jookse ära. Tihti tuleb ja magab voodis koos teiste kassidega. Padja peal magamine on ka üks väga mõnus asi, seda Blue juba teab. Ka peo pealt krõbinate nuusutamine pole probleemiks. Sellise usalduseni, kus Blue endale pai lubab teha, on meil veel aega vaja. Oleme tänulikud selle eest, et ta on julge ja sõbralik meie teiste kassidega ja oskab väga diplomaatiliselt sättida kõik oma soovid nii, et nende vahel konflikte ei teki. Vaieldamatult on ta valinud oma suuremaks sõbraks siiami kassi Siimi. Kui Blue paisid tahab, siis läheb ja teeb seda vastu Siimit.

Meile sobib ta täpselt sellisena nagu ta on ja jagame oma armastust kõikide kiisude suhtes võrdselt. Uude koju tulles oli kindlasti Blue jaoks oluline tegur koduga kohanemiseks teised kassid. Arvan, et teiste loomadeta oleks harjumine olnud raskem. Kui keegi võtab endale kiisu, kes on päästetud kassivabrikust, siis kindlasti peaks uus omanik arvestama sellega, et loom vajab aega, ruumi ja tuleb mõista tema eelneva elu traumasid. Kiisud vajavad aega usalduse taastamiseks. Oleme siiralt õnnelikud, et oleme saanud anda Bluele uue kodu, hoidmise, mõistmise ja ruumi.

Aitäh, et usaldasite Blue meie perekonda ja olen õnnelik, et ühe loomakese saatus sai muutuda!”

Aitäh Tiiule ja tema perele, et andsite palju läbi elanud Bluele võimaluse ja hea kodu!

Tutvu meie hoolealustega, kes veel oma päriskodu ootavad.