Fotod: Loomapäästegrupp

“Tere ja suur aitäh,” lausub vanem meesterahvas Tallinna vanalinnas sulaselges eesti keeles kui talle järele sõitsin, et kiisuga kliinikusse minna. Härrat ja tema punast kassi ümbritsenud noored ukrainlannad olid hämmingus. Seda olin minagi ja alul arvasin, et tegemist on mingi eksitusega kui vaatasin härrat, kes Tallinna kirjaga nokatsit uhkelt kandis. Vaatamata sellele palusin tal autosse istuda, sest ei saanud siin küll mingit eksitust olla.

“Eesti on mu teine tilluke kodumaa. Mu naine sündis siin ja tahtis saada kodumaa mulda. Nüüd põgenesimegi koos sõja jalust,” katkestas Boris ühtäkki jutu, keeras pea mere poole ja oli vait.

Õlgade rappumisest sain aru, et taat nutab. Sellisel puhul on targem inimesel lasta olla ja küll ta ise jätkab kui valmis on. Rääkisin PTA loomade heaolu spetsialisti Tiina Kukk‘ega ja ta nõustus, et kuigi me esmane ülesanne on hoolitseda sõjapõgenike lemmikute eest, siis paratamatult leiame endid olukorrast, kus anname hoopis omanikule hingeabi.

Ega see lihtne ole ja kisub sisemuse eneselgi krampi kui sellest õudusest ja üdini inimlikust traagikast kuuled. Raske on lohutada, sest iga sõna tundub kohatu ja sobimatuna. Meestele patsutad lihtsalt õlale, naistel võtad ümbert kinni ja nii nad siis kaisus nuuksuvad.

“Ära lobise nii palju mitmeti tõlgendatavat juttu nagu sul tavaks ja tõmba tõmba jäik piir vahele, sest muidu saad veel seksuaalse ahistamise süüdistuse kraesse,” arvas Tiina. Ise omakorda arvan, et käigu need meedias hädaldavad, kaastunnet kerjavad või kättemaksu ihaldavad “OHVRID” kuradile! Enamus inimestest vast siiski jagavad matsu ja vaevalt, et keegi seda olukorda niimoodi tõlgendada saaks.

Elu ei ole ainult seks ja põrutamine vaid inimlikkuse juurde käib veel miljon muud varjundit, mis väljendavad sõprust, hoolivust või kaastunnet ning taunitavat selles saab leida ainult kibestunud ajuvigane, kel parasjagu midagi targemat teha pole. Paraku on tõde on seegi, et kui ikkagi jaurama hakatakse, siis valge hetero mees saab kohtust kenakese litaka kätte küll. Fakt!