Fotod ja video: Loomapäästegrupp

Asi on korralikult tööle läinud ja näiteks täna said Loomapäästegrupi kulu ja kirjadega paprid korda ja vajalikud protseduurid tehtud 3 koera ja 3 kassi. Homseks päevaks oleme broneerinud 3 aega. Nädalavahetus on hingetõmbeaeg ja järgmisel nädalal rock-n roll jätkub. Keskmiselt kulub ühele loomale kuni 50 eurot, mis on igal tõsiselt võetaval organisatsioonil ilma eraldi annetuskampaaniat tegemata tagataskus olemas. Loomapäästegrupp moraalsetel põhjustel ekstra põgenike tarbeks raha ei kogu, sest inimeste kannatuste ja surma pealt kümnete või sadade tuhandete kokku krabamine käib me põhimõtete ja arusaamiste vastu. See võib muutuda kui sõjapõgenike tarbeks eraldatud summa otsa saab, aga see ei juhtu kindlasti enne järgmise kuu lõppu kui mahud just märgatavalt ei suurene.

Loomulikult kui neid loomi vaevavad muud hädad, siis korda teeme needki. Näiteks 5. aprillil läheb ühe kauni ukrainlanna veel ilusam kutsikas Tartus Sodalise kliinikusse topelthambaid välja tõmbama. See pull maksab kuni 150 eurot ja üks samasuguse hädaga kutsikas on Tallinnas veel. Raskete tervisehädadega kundesid õnneks pole sattunud kui Kleopatra välja arvata. Tema tuli küll ka põgenikuna, aga Venemaalt kuid täna kuulsin, et omanikud olid vist ikkagi ukrainlased. Vahet pole ja segadust on veel palju kuid mingi süsteem ja kord hakkab välja kujunema.

Toitu ja muid loomadele kuluvaid tarvikuid võtame aga annetusena vastu küll ja neid ka tuuakse. Koertega saame praegu hästi hakkama, aga kiisudele mõeldud liivast, toidust ja transapuuridest tunneme puudust küll. Kui raatsite ja palju tüli ei tee, siis oleks vägev! Suur-suur aitäh! Lähen veidi isiklikumaks ja teen sügava kummarduse neile ettevõtmistele, kelle panus tänase seisuga kõige suurem: Dimedium, Urr ja Nurr, Koertekeskus, Penner ja Pisi Aphrodite Fond. PTA-st mainin Harles Kaupa ja Tiina Kukke, kelle abiga on vähemalt siin “põhjas” olukord üsna kontrolli all.

Koostööpartneritest kliinikud on meil endised ja ei hakka neid kõiki taaskord üle lugema. Küll aga mainin ära Saaremaa loomaarsti dr. Lea Hioväin’a, kes näiteks veterinaarkulud jätab enda kanda ja Loomapäästegrupi osaks jääb kõik ülejäänu. Võib-olla peame selle kokkuleppe üle vaatama, sest ootame Saaremaale nüüd suuremat hulka loomi ja see suuremeelne heategu võib väikesele kliinikule üle jõu käia. Nädalavahetusel saadame sinna ka suurema toiduvaru.

Ühiskonnas on tunda juba kerget tüdimust ja väsimust sõja suhtes. Nii mõnigi hädaldab isikliku heaolu langemise üle ja kirub kõrgemaid hindu.