Kiievi lähistel Borodanski loomade varjupaigas tapeti üle 300 koera. Kõik loomad surid nälja ja janu kätte. Vabatahtlikud, kellel õnnestus neljajalgseteni jõuda, päästsid kolmandiku varjupaiga elanikest, kellest enamik on praegu kriitilises seisundis. Mitmed koerad surid vabatahtlike käte vahel.

Kiievi veterinaarhaigla direktor, kes on ühtlasi varjupaiga omanik, jättis koerad suletud aedikutesse vaevlema. Koerad olid märtsi algusest saadik lukustatud puuridesse ilma toidu ja veeta. Inimene, kes pidi hoolitsema varjupaiga iga neljajalgse eest, jättis nad piinarikkalt surema. Samal ajal levitades valeinformatsiooni justkui oleks ta seotud loomade päästmisega.

Loomakaitseorganisatsioon UAnimals kirjutas korrakaitsjatele avalduse, milles nõutakse kuriteo uurimist kui looma väärkohtlemist. UAnimals nõuab, et vastutusele võetakse kõik, kes Borodianski varjupaigas toimunud tragöödia vaigistasid ja sellele kaasa aitasid.

Sõja tagajärjel kannatavad nii inimesed kui loomad. Loodame, et ellujäänud koerad taastuvad pikast näljast. Kergemat teed loomadele, keda ei õnnestunud päästa.

Toeta päästetud loomi ja UAnimals tegevust SIIN