Ukrainlased kogevad juba 26 päeva sõjakoledusi. Nad kaotavad oma kodud ja rahu, kuid mitte inimlikkust ja lahkust, päästes nii inimesi kui loomi. Kahjuks ei saa ukrainlased kõige vastu ning nii alustame nädalat kurbade uudistega: Feldmani ökopargis hukkusid tulistamise tagajärjel orangutan ja šimpans. Tule all oli ka vabatahtlike rühm, kes suundus Kiievi lähedal asuvasse varjupaika “12 kuud”. Üks vabatahtlik sai viga.

Kogu maailma loomasõbrad on keeranud silmad Ukraina poole ning tänu annetajatele ja koostööpartneritele oli mööduv nädal väga edukas:

 UAnimals esindaja ja Euroopa Parlamendi saadikud arutlesid loomakaitse töörühma raames. Kohtumise järel lubasid Euroopa Parlamendi esindajad aidata humanitaarabiga, samuti pöörduda rahvusvaheliste organisatsioonide ja sihtasutuste poole, et koostada programme Ukraina sõjajärgseks kaitseks, elurikkuse taastamiseks ja keskkonna parandamiseks.
 UAnimalsile annetati eelmise nädala jooksul 33 180 kg loomatoitu, mis jagati Kiievi, Poltava, Bila Tserkva, Pirogovo ja Odessa piirkondasse.
 Poola evakueeriti 2 tiigrit, 2 lõvi, 6 rebast, 6 kassi, 3 pesukaru ja 2 koera. Samuti õnnestus evakueerida 70 Iryna Dobrolyubova varjupaiga kassi Poolasse ning veel 50 kassi on teel Kiievist Lvivi.
 82-le varjupaigale annetati nädala jooksul pea 32 000 eurot.
Kiievis jagatakse tasuta loomaomanikele nii kassi- kui koeratoitu.
 Mees keeldus jätmast oma lehmad sõjaohvriks ning väljus pommitamise all olevast Irpenist kahe lehmaga.
 Tšernihivi korrakaitsjate ridadesse kuulub koer nimega Patron. Patron on spetsialiseerunud lõhkeainete leidmisele ning koostöös oma inimestest kolleegidega on leidnud ja kahjutuks teinud umbes 90 lõhkekeha.

Toeta Ukraina loomi  https://loomakaitse.ee/aita-ukraina-loomi/