Esialgse info kohaselt pidi karantiin kestma 21 päeva. Eile saime otsuse, et Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) nõue on Ukrainast päästetud varjupaigaloomi hoida karantiinis kolm kuud.

Koostöö karantiini lühendamiseks

Kolm kuud karantiini on palju läbi elanud koertele ja kassile liiga pikk aeg. Neil on vaja kiiresti jõuda päriskodudesse, et harjuda uue eluga ja täielikult taastuda. Teeme PTAga koostööd, et võimaldada loomadele lühemat karantiini ja hoolitseda selle eest, et nende tervis ja heaolu oleks tagatud. Selleks esitame haldusmenetluse korras ettepaneku, et karantiin kestaks 6 nädalat ja lõppeks 22. aprillil.

Koerte ja kassi tänane olukord

Võtame rangeid karantiinitingimusi väga tõsiselt. Kuna loomad on pärit Ukrainast, mis ei asu Euroopa Liidus, kohtleb Eesti neid vaktsineerimata loomadena. Piiri ületades said nad aga vaktsiinid ja kiibid. Vaprad koerad ja kass on veterinaaride valvsa pilgu all. Nad on heas seisus, taastuvad läbielatust ja õpivad juba nii ukraina kui eesti keeles lihtsamaid käsklusi. Siiski vajavad nad rahulikku taastumist päris oma kodus.

Uus toiduabi Ukraina varjupaikadele

Juba sel pühapäeval saadame teele uue bussi toiduabiga Ukraina varjupaikadele. Tagasiteel pakume bussis kohta Eestisse suunduvatele sõjapõgenikele. Meie kolleegid on eelkõige palunud saata toitu, ravimeid ja kassiliiva. Seekord me loomi Eestisse ei too, aga selle võrra saame sinna viia rohkem esmatarbekaupa. Tee annetus, et kogu vajalik kaup jõuaks Ukraina varjupaikade koerte ja kassideni.