The Animal Protection Agency (APA) tähistas ajaloolist läbimurret – Ühendkuningriigis suletakse suurim roomajate turu toimumispaik Doncaster Racecourse. Viimane eksootiliste loomade kauplemise sündmus on Doncasteris 19. juunil 2022.

Doncasteri roomajate turu korraldajad kavandasid 2022. aastaks nelja üritust, millest esimene toimus 3. aprillil. Igal sündmusel, mida APA pikaaegse kampaania käigus uuris, registreeriti tõendeid ebaseaduslikust kaubitsemisest ja loomadele kannatuste tekitamisest.

Tuhandeid metsloomi on Doncasteri turul koheldud kui elutuid esemeid – neid on eksponeeritud ja müüdud väikestes plastikust anumates. APA on teinud mitu aastat koostööd Inglise ja Walesi nõukogudega, et sulgeda roomajate turge. Selle tulemusena oli Doncasteri turg Ühendkuningriigis viimane omataoline.

“Meil on hea meel näha, et see üritus on lõppemas. Ükski loom ei vääri sellist väärkohtlemist ja oleme nüüd lähemal kui kunagi varem metsloomade turgude täielikule väljajuurimisele Ühendkuningriigis,” sõnas APA direktor Elaine Toland.

Loe rohkem Eurogroup for Animals kodulehelt