Aprill on üleriigiline südametervise kuu ja selle puhul korraldasime juba viiendat aastat südamesõbra kampaaniat, mil tõmbasime erilist tähelepanu just varjupaiga koertele. Koduotsivad koerad ja inimeste südametervis on omavahel seotud väga lihtsal põhjusel – teadusuuringud näitavad, et koeraomanikel on parem südametervis ja nende eluiga on pikem.

Põhjus peitub ilmselt selles, et koeraomanikud käivad regulaarselt jalutamas. Südame kaitsmiseks soovitatakse kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas ning südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus. Lisaks heale tujule ja tingimusteta armastusele, mida üks karvane sõber igapäevaselt pakub, saad koera võttes ka väga väärtusliku boonuse – oled tervem, aktiivsem ja õnnelikum inimene!

Ka kardioloogid nõustuvad, et koeraomanikud on tugevama tervisega. „Ameerika Südameassotsiatsioon seostab lemmiklooma, eriti aga koera, omamist langenud südamehaiguste riskiga ja pikemaealisusega. Uuringut