Saime ühelt noormehelt abipalve, kes enne meid juba mitmeid mtüsid läbi oli käinud, keegi ei aita. Ei aita vald ja suure raha eest varjupaika surma saata ka süda ei lubanud. Läksime siis kohale vaatama, mis seisud on ja no sõnad kadusid mõneks ajaks. See hais nendes tubades oli tõesti siiani kõige hullem, mida oleme tundnud. Vanaema ja vanaisa ilmselgelt omaarust tahtsid head aga kokkuvõtteks on nad teinud nende kasside elu kohutavaks. Maja pööningul ühes toas oli 3 kassi. Ilma liivakasti ja igasugu pehme magamiskohata. Selle toa ees elas üksik kõuts, kelle tingimused ei olnud sugugi paremad. Õuepeal oli kokku 4 kassi ning 2 emast elavad aidas, kus on sama külm kui õues. Siinkohal paneb mõtlema, et need 4 kes õues olid, elasid paremini kui need, kes lukutaga. Infokohaselt on see kestnud 2 aastat.

Meie süda ei jäänud peale seal käimist rahulikuks ning paari päeva pärast, 8 märtsil läksime neid siis kokku korjama. Saime esimesel päeval peale 4 tundi proovimist kätte 7 kassi. Jätsime ööseks püügipuurid aita, et emased ka kätte saada aga kahjuks see ei ole siiani õnnestunud, sest proua viis neile süüa. 9 märts saime õuest viimase punase poisi ka kätte ning homme plaanime minna sinna aita neid kahte emast lihtsalt taga ajama, et saaks sellele operatsioonile punkti panna.

Noormehest on olnud väga palju abi ning oleks ta varen sellest olukorrast teadlik olnud, oleks ilmselt kogu üritus igati lihtsam olnud. Paneme postitusse kassidest pildid, kelle oleme kätte saanud. Neist on nii kahju, nad kardavad inimest kohutavalt ning pole paikätt ilmselt üldse tunda saanud. Kuna me ei olnud kuidagi valmis 10 kassi tulekuks, siis vajame väga rahalist abi. Peame nad kõik saama parasiidivabaks, lõikama, vaktsineerima, kiipima. Süüa kulub selle kamba peale samutu palju.

  • MTÜ PAIKASS
  • EE442200221072289188
  • Selgitus: Tamsalu kamp

Palun aita meil neid aidata ja teha nad korda, et me saaksime leida neile kodud, kus nad lõpuks ometi kassi kombel pehmel pesal magada saaks.

———————————————————————
ГАЛЕРЕЯ ⟩ Котятам, спасенным из ужасных условий, нужна ваша помощь!

Не знаю с чего начать, но, пожалуй, начну с того, как прошёл Женский день у одного из наших волонтёров. Хотя фотографии в этот раз скажут намного больше, чем тысяча слов.
Мы получили просьбу о помощи от одного молодого человека, который до этого безрезультатно обращался к другим мтю, никто не помог. Не помогло и волостное управление, а отправить за большие деньги животное на смерть в приют не позволило сердце.
Мы отправились на место, чтобы оценить обстановку, и, слова пропали на некоторое время. Вонь в этих комнатах не сравнить ни с какими другими, где мы бывали. Бабушка и дедушка, конечно, хотели сделать доброе дело, но в итоге, сделали жизнь этих кошек ещё хуже. На чердаке дома в одной комнате жили 3 кошки. Без лотка и без мягкого спального места. Перед этой комнатой проживала дворняжка, и её условия обитания были не лучше. Во дворе жили ещё 4 кошки, и 2 кошки в сарае, где так же холодно, как и на улице. По правде говоря, уличные кошки жили лучше, чем те, что были в доме. Всё это продолжалось 2 года, как говорят.

После похода туда моё сердце уже не могло оставаться спокойным и через пару дней, 8 марта, мы отправились их оттуда забирать. В первый день по истечении 4х