Fotod: Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

  • Põllumajandus- ja Toiduamet alustas loomahülgamisega seotud menetlust
  • Politsei ja Piirivalveamet kriminaalmenetlust Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu suhtes ei alustanud

Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu jagas sotsiaalmeedias postitust, mis loomasõbrad tagajalgadele ajas. Ja nimelt leidis üks neiu Tuulteroosi Linnulahe vaateplatvormilt külmunud ja hirmunud kiisukese. Sellest, et loom polnud sinna teps mitte omal vabal soovil roninud, andis aimu seinale kinnitatud kiri:

“LASKE MUL OLLA SIIN TORNIS, MA KANNAN KARISTUST! KASS”

Kassil oli kaelas nime ja omaniku telefoninumbriga GPS seade ja turvakodu vabatahtlikud taipasid kohe kellele see kiisu kuulub. Lugu on seda šokeerivam, sest seni paistnud see pere silma vägagi suure kohusetunde ja loomasõbralikkusega. Turvakodu juhataja Edit Annusver lisab, et tegu on scottish fold tõugu kassiga, kellele varasemalt käitumishäireid ja tuppa pissimise probleeme süüks pandud. Igal juhul otsustati, et kassi omanikule esialgu tagasi ei anta. See tõi kaasa süüdistustelaviini ja omanikud pöördusid isegi politsei poole, et ametivõimud “varastatud” kassi tagasi tooks. Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu pöördus omakorda Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) poole.

Praeguseks hetkeks on loom ametnike käsul perekonnale tagastatud. Loomapäästegrupi juristide hinnangul oli see viga, sest külmal talvel looma hülgamine mitteturvalisesse kohta, kus ta end vigastada võib, vääriks kindlasti kriminaalmenetluse algatamist. Lisaks ei luba vastav määrus ka lemmikloomi üldse omapäi hulkuma lasta. Kui tegu oleks olnud väiksese lapsega, siis tõenäoliselt oleks see pere oma võsukesest juba ilma jäänud ja riiklik masinavärk tüüriks uurimisega kohtumaja poole. Eks tulevik näitab, millisele seisukohale ametkonnad sedapuhku jõuavad.

Loomaveeb on rääkinud juba kõikide asjaosalistega. Ainult kassiomanik väitis, et jäi haigeks, aga lubas meie päringule paranedes kohe vastata. Elame-näeme ja hoiame kiivalt sellel juhtumil silma peal.