Värske kraam:
T, 30.05.2023

The Weather


11°C
 
Tallinn

Partly sunny
 
Naljapesa
Koduleidja
Saada vihje!

Avaldatud: 2. apr. 2023

SÜDAMEKUU VARJUPAIKADES! Koerapidamine on südametervisele hea

Foto: Martin Kraus

Aprill on üleriigiline südametervise kuu ja sel puhul korraldab Varjupaikade MTÜ juba viiendat aastat järjest südamesõbra kampaaniat, mil tõmmatakse erilist tähelepanu just varjupaiga koertele. Koduotsivad koerad ja inimeste südametervis on omavahel seotud väga lihtsal põhjusel – teadusuuringud näitavad, et koeraomanikel on parem südametervis ja nende eluiga on pikem.

Põhjus peitub ilmselt selles, et koeraomanikud käivad regulaarselt jalutamas. Südame kaitsmiseks soovitatakse kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas ning südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus.

“Kampaania raames loodab päris enda kodu leida 25 varjupaigakoera. Lisaks heale tujule ja tingimusteta armastusele, mida üks karvane sõber igapäevaselt pakub, saad koera võttes ka väga väärtusliku boonuse – oled tervem, aktiivsem ja õnnelikum inimene!” selgitab Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa kampaania tagamaid.

Ka kardioloogid nõustuvad, et koeraomanikud on tugevama tervisega. “Ameerika Südameassotsiatsioon seostab lemmiklooma, eriti aga koera omamist langenud südamehaiguste riskiga ja pikemaealisusega. Uuringutega on kindlaks tehtud, et koeraomanike vererõhk stressisituatsioonid